Büyükelçi Malefane: "Demokrasi, Güney Afrika ve Türkiye için vazgeçilemez&

23. İşitme Engelliler Olimpiyatları için Samsun`a gelen Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane, demokrasinin Güney Afrika ve Türkiye için vazgeçilemez bir konu olduğunu söyledi.

Büyükelçi Malefane: "Demokrasi, Güney Afrika ve Türkiye için vazgeçilemez&

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane, Samsun Valisi Osman Kaymak`ı makamında ziyaret etti. Büyükelçi Pule İsaac Malefane`nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, Güney Afrika Cumhuriyeti`nin sağlam bir ekonomiye sahip bir ülke olduğunu belirtti.

Malefane: `15 Temmuz`dan sonra ilk üzüntülerini bildiren Güney Afrika Cumhurbaşkanı oldu`
İşitme Engelliler Olimpiyatları için geldikleri Samsun`da çok güzel karşılandıklarını belirten Büyükelçi Malefane, `Samsun bizim için çok stratejik ve önemli bir şehir. Ayrıca yatırımcılar için de önemli bir nokta. İş adamlarımızla karşılıklı diyalog kurabiliriz. Zaten bizim Türkiye ile eskiden beri kalpten ve içten gelen bir ilişkimiz var. İki ülke de G20 üyesi ülkesi. Tüm dünyada ekonomiye ve eşitliğe katkıda bulunmamız gerektiğine inanıyoruz. 15 Temmuz`daki elim darbe girişiminden sonra ilk üzüntülerini bildiren Güney Afrika Cumhurbaşkanı oldu. 15 Temmuz şehitlerini anmak için Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan`a bir mektup gönderdi. Demokrasi Güney Afrika ve Türkiye için vazgeçilemez bir konudur. Biz de bu ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz` dedi.
Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak ve Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane karşılıklı olarak hediye takdiminde bulundular.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreniSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralıŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıTurkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz Turkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz(Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terör (Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terörDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorDenizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor Denizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor