Havza`da SASKİ çalışmaları

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından ilçe merkezinde yaptırılan dere ıslahı ve yağmur suyu hattı çalışmalarını inceledi.

Havza`da SASKİ çalışmaları

 İkiz, İcadiye Mahallesinde Lise ve Hamzebey sokaklarında devam eden 9 Nolu dere ıslah çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Yağmur suyu hattı ve dere ıslahı ile Havza`nın önemli sorunlarından birinin ortadan kalkacağını belirten İkiz, özellikle 9 Nolu dere yatağının her yağış döneminde ilçe için sıkıntı teşkil ettiğine değindi.

İkiz, şu bilgileri aktardı:

`Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından Hamza ve 11 Nolu dere yataklarında dere ıslahı ve yağmur suyu hattı çalışması tamamlandı. Şimdi ise 9 Nolu dere ıslahı çalışmalarına başlandı. Bu çalışmalar ile özelikle kuru dere olan 9 Nolu dere yatağından gelen yağmur suları ile ilçemiz İcadiye Mahallesi büyük bir dertten kurtulmuş olacak.

Burada hemen her yıl su baskınları yaşanmaktaydı. Adliye binamız ve buradaki evler yapılan çalışma ile su baskını riskinden kurtulacak. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibine ilçemizin bu sorununa karşın göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ederim.` EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıPendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı