Samsun Karadeniz`in göz bebeği olan bir şehir

“Güney Afrika olarak Karadeniz`i çok önemsiyoruz”

Samsun Karadeniz`in göz bebeği olan bir şehir

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane, Güney Afrika olarak Karadeniz`i çok önemsediklerini söyledi. 
İşitme Engelliler Olimpiyatları için Samsun`a gelen Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz`ı ziyaret etti.


Konuk büyükelçinin belediye ziyaretinde Güney Afrika ile Samsun arasındaki ticaret ve işbirliği imkanları ele alındı. Büyükelçi Malefane, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini ve işbirliğini geliştirmek istediklerini söyledi.
Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Issac Malefane’yi Samsun`da konuk etmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Yılmaz da, `Sayın Büyükelçi’nin İşitme Engelliler Olimpiyatları kapsamında kentimize ziyareti Türkiye ve Güney Afrika arasındaki ilişkileri kuvvetlendirecektir. Karşılıklı samimi ve güzel ilişkiler ile ülkelerimiz arasında mesafe kat etmemiz oldukça önemli. Türkiye ve Güney Afrika arasındaki kültürel, ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi iki ülkeye de katkı sağlayacaktır` diye konuştu.


Sıcak karşılaması için Başkan Yılmaz`a teşekkür eden Büyükelçi Malefane ise Samsun`dan oldukça etkilendiklerini belirterek, `Çok güzel ve etkileyici bir şehir. Zaten Güney Afrika olarak Karadeniz`i çok önemsiyoruz. Çok stratejik bir bölge. Samsun`un da Karadeniz`in göz bebeği bir şehir olduğunu öğrendik. Kentteki gerek tarım olsun gerek balıkçılık olsun iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği büyük önem arz ediyor. İnşallah bu ziyaretler iki ülke için güzel sonuçlar doğurur` dedi.
Başkan Yılmaz, Büyükelçiyi önümüzdeki aylarda yapılacak olan TÜYAP Samsun Tarım Fuarı`na davet ederek iş birliği için de ilk adımı attı. Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu