Kabinede büyük sürpriz! Kulislerde konuşulan bomba isim

Kabine değişikliği aylar sonra yeniden gündemde. Ankara kulislerine göre, revizyon bu hafta olacak. Mini bir değişimin konuşulduğu bakanlar kurulunda Ali Babacan ismi ekonomi yönetimi için konuşuluyor.

Kabinede büyük sürpriz! Kulislerde konuşulan bomba isim

ANKARA kulilerinde uzun süredir beklenen kabine revizyonunun bu hafta gerçekleşeceği konuşuluyor. Bomba iddialardan biri ise Eski Bakan Ali Babacan`ın yeniden kabinede görev alması. Babacan`ın yeniden ekonominin başına geçeceği tahmin ediliyor. Kabinedeki değişim ise mini bir değişim olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın AK Parti`nin başına geçmesiyle birlikte Bakanlar Kurulu`nun yenileneceği konuşulmuştu. Erdoğan ise her fırsatta topu Başbakan Binali Yıldırım`a atarak bu görev hükümetin demişti. Bugünlerde ise kabine değişikliği tekrar gündemde.

MİNİ REVİZYON 

Kulislere göre, kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. En önemli değişikliğin ise ekonomi yönetiminde olacağı ifade ediliyor.

``

Eski bakan Ali Babacan`ın uzun bir aradan sonra Cuma namazında Cumhurbaşkanı Erdoğan`la yan yana namaz kılması kulislerde `Babacan yeni kabinede ekonominin başına mı geçecek?` sorusunu gündeme getirdi. 

ALİ BABACAN`IN İSMİ GEÇİYOR

Ekonomi yönetimi için AK kulislerinde Ali Babacan’ın ismi yeniden geçiyor. Ayrıca doğrudan vatandaşa dönük önemli icracı bakanlıklarda da değişikliğe gidileceği dile getiriliyor.

Öte yandan, Hükümet sözcülüğünde de yeni bir görevlendirmenin gündemde olduğu belirtiliyor. 

HÜKÜMET 180 GÜNLÜK EYLEM PLANI AÇIKLAYACAK

Kabine değişikliği, AK Parti kongresinin yapıldığı 21 Mayıs’tan bu yana kulislerde en çok konuşulan konu olurken, bu kez revizyona kesin gözüyle bakılıyor. Hükümetin yıl sonuna kadar olan 180 günlük yol haritasını ortaya koyacağı eylem planı açıklanmadan önce kabinedeki revizyonun gerçekleştirileceği ve yola yeni isimlerle devam edileceği dile getiriliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette