Türk ve Rus sporcular, dünya karmasına karşı dövüşecek

- Antalya`nın Kemer ilçesinde yapılacak Absolute Championship Berkut (ACB) Karma Dövüş Turnuvası öncesinde sporcuların tanıtımı yapıldı - Karma Dövüş Sanatları Federasyonu Başkanı Arık: "Bu organizasyonda Türk ve Rus sporcular birleşip, diğer sporculara karşı mücadele edecek. Bu, iki ülke ilişkilerine katkı sunacaktır"

Türk ve Rus sporcular, dünya karmasına karşı dövüşecek

 Absolute Championship Berkut (ACB) Karma Dövüş Turnuvası, bugün Antalya`nın Kemer ilçesinde yapılacak.

Karma Dövüş Sanatları (MMA) Federasyonu tarafından düzenlenecek turnuvada mücadele edecek sporcular tanıtıldı. Sunuculuğunu ünlü Rus artist ve spiker Aleksander Zagorskiy`in yaptığı etkinlikte, sahneye ikişer ikişer çıkan sporcuların tartıda kiloları ölçüldü.

Turnuvaya, Türkiye`nin yanı sıra 8 ülkeden 30 sporcu katılacak.

MMA Federasyonu Başkanı Ali Arık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ACB`nin dünyanın en büyük üçüncü MMA organizasyonu olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Kemer Belediyesine teşekkür etti.

ACB`nin dünyada çok fazla izleyici tarafından takip edildiğini ifade eden Arık, organizasyonda Türkiye`den 7 sporcunun mücadele edeceğini belirterek, `Türk sporcular arasında mart ayında yapılan Dünya MMA Şampiyonası`nda birinci olan Kadir Dalkıran da var. Türkiye`nin yanı sıra Yunanistan, Ermenistan, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan, İran, İsrail ve Rusya`dan sporcular mücadele edecek.` dedi.

Ali Arık, organizasyonda Türk ve Rus sporcuların birleşerek diğer sporculara karşı mücadele edeceğini kaydederek, `Türkiye`nin Rusya ile ilişkileri her geçen sene daha iyi oluyor. Turizme ve ekonomiye de faydası var. Bu organizasyonda Türk ve Rus sporcular birleşip, diğer sporculara karşı mücadele edecek. Bu, iki ülke ilişkilerine katkı sunacaktır.` diye konuştu.

Organizasyon sırasında güvenlik önlemi alan polislere zorluk çıkaran bir vatandaş ise ekip aracına bindirilerek karakola götürüldü. Direnmeye çalışan vatandaşın araca bindirilmesi için çevredeki diğer vatandaşlar da polislere yardım etti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. Yabancı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı