Kavak`ta 15 Temmuz Şehitler Camisi yapılıyor

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan kahramanlar adına Samsun’un Kavak ilçesinde cami yaptırılıyor.

Kavak`ta 15 Temmuz Şehitler Camisi yapılıyor

Kavak ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde temeli atılan cami, “15 Temmuz Şehitler Camisi” olarak hizmete girecek. Kavak Belediyesi olarak camiye maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini ifade eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, `Camiler ve mescitler şehirlerimizin en önemli yerleridir. Buralara gerekli özeni ve değeri belediye olarak her zaman vermeye hazırız. 19 Mayıs Mahallemizde yapımına başlanılan 15 Temmuz Şehitler Camisi`nin yapımında emeği geçen dernek başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum` dedi.


15 Temmuz Şehitler Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erdoğan Yolaydın, `Kurmuş olduğumuz dernek camimizin yapılmasında öncülük edecektir. Burada hepimize görev düşüyor. Kim bir tuğla alıp da camiye hayrı dokunursa bu tuğlanın o kişinin karşısına mutlaka çıkacağından emin olmalı. Rabbimin izni ile camimizin temelini attık, çok kısa sürede hayırseverlerimiz sayesinde biteceğine inanıyorum` diye konuştu.


Kavak Müftüsü Karaca ise caminin 2 bin 950 metrekare alanda 522 metrekare taban alanlı yapılacağını belirterek, iki katlı caminin birinci katında konferans salonu, kurs odaları ve idari bölümler, ikinci katında ise bin 500 kişinin ibadet edebileceği alan bulunacağını kaydetti.


Konuşmaların ardından protokol üyeleri, butona basarak temele ilk harcı döktü.
Temel atma törenine ayrıca, Kavak Kaymakamı Hasan Gökpınar, Kavak İlçe Emniyet Müdürü Eşref Çınar, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Hüsnü Mete Ergin, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz, daire amirleri, 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Ümit Yağcı ve vatandaşlar katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)