Samsun`da fotoğraf sergisi

Samsun’da muhabirlerin çektiği fotoğraflar sergilendi

Samsun`da fotoğraf sergisi

Samsun’da “Muhabirlerin Objektifiyle Geçmişten Geleceğe Samsun Fotoğraf Sergisi” açıldı. 
Basın İlan Kurumu Samsun İl Müdürlüğü tarafından İlkadım Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen fotoğraf sergisinde Samsun’da görev yapan muhabirlerin çektiği toplam 96 fotoğraf halkın beğenisine sunuldu.


Kurtuluş Yolu’nda düzenlenen serginin açılışı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un katılımıyla gerçekleşti. Sergide konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Fotoğrafların hepsi bir emeğin sonucu ortaya çıkmış. Bu tür faaliyetler beni mutlu ediyor. Benim şehrim artık aldı başını gidiyor. Benim şehrim artık Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olma yolunda bir iddia ortaya koyuyor. Yani sporda, sanatta, kültürde sağlıkta ve eğitimde Allah’ın izniyle önümüzdeki 1,5 yıl içerisinde 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılının seneyi devriyesine yakışır bir düzeye gelecek diye düşünüyorum. Bir emek verdiğimizde bizim şehrimiz buna anında cevap veriyor ve anında güzelleşiyor. Bir şehri güzelleştirmek o kadar kolay değil. Ancak Samsun’u küçük dokunuşlarla ne hale getirdik” dedi.


Sergiyle ilgili bilgi veren Basın İlan Kurumu Samsun İl Müdürü Mustafa Bayraktar, “Muhabirlerin Objektifiyle Geçmişten Geleceğe Samsun Fotoğraf Sergisi için il ve ilçelerden muhabir arkadaşlarımızdan toplam 200 fotoğraf geldi. 96’sını seçtik ve sergiledik. Onların emeklerini ve alınterlerini bir nebze olsun yansıtmaktı amacımız. Bu sergide satılacak fotoğrafların yüzde 49’u muhabirlere kalacak, yüzde 51’i de daha sonra çocuklarla ilgili bir vakfa bağışlanacak. Bu tarz sosyal faaliyetlerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.
Kurtuluş Yolu’nda düzenlenen sergi bir gün açık kalacak. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildiDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar varSamsunspor'da koronavirüs testi Samsunspor'da koronavirüs testiDrama Köprüsü Drama Köprüsü