Canik Belediyesi’nde çalışan emekli müdür nasıl ihraç edildi?

Ülkücü camianın tanınmış ismi Ozan Arif`in kardeşi Muharrem Şirin, emekli olmasına rağmen yayımlanan son KHK ile Canik Belediyesi`nden nasıl ihraç edildi? İşte bir garip ihraç hikâyesi...

Canik Belediyesi’nde çalışan emekli müdür nasıl ihraç edildi?

OHAL kapsamında Resmi Gazete`de yayımlanan 692 Sayılı KHK ile Türkiye genelinde toplam 7 bin 438 kişi ihraç edildi.

İhraçlar arasında bir isim ön plana çıktı.

İşte bir garip ihraç haberi:

Haberin kahramanı, siyasi şarkılarıyla bir dönem Ülkücü hareketin önemli isimleri arasında yer alanOzan Arif’in kardeşiMuharrem Şirin.

Muharrem Şirin, Samsun’un Canik İlçe Belediyesi’nde AKP’ye geçmeden önce MHP’li Başkan Şefik Yazgı döneminde başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

MHP seçim kaybettikten sonra AKP’li belediyede çalışmaya devam etti.

Geçtiğimiz 14 Temmuz’da yayımlanan son KHK ile belediyedeki görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı.

Yine abisi Ozan Arif’in yazdığı bir şiirden dolayı MHP lideri Devlet Bahçeli ile yaşanan gerginlik kamuoyuna yansımıştı.

İşte Muharrem Şirin`in Resmi Gazete`de yayımlanan ihraç listesindeki ismi:

GÖREV BAŞINDA OLMAYAN BİRİSİ NASIL İHRAÇ OLUR?

İhraç haberinin duyulmasından sonra Muharrem Şirin’e ulaştık. İhraç sürecini değerlendirmesini istedik.

Muharrem Şirin, “Ben ihraç olmadım” dedi.

Nasıl yani” dediğimizde yaşananları şöyle aktardı:

`İhraç listesinde adım var. İhraç gözüküyorum. Bir soruşturma geçirdim. 6 ay sonra da emekliliğimi isteyip emekli oldum. İhraç listesine nasıl girdiğimi ben de merak ediyorum. Gerekli yerlere itirazlarda bulunduk. Şimdi cevabını bekliyoruz.

Bülent Karslıoğlu

Samsunsonhaber.comEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıSamsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)