Vali Kaymak`tan teşekkür

Samsun Valisi Osman kaymak, 15 Temmuz anma programı törenlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür etti.

Vali Kaymak`tan teşekkür

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz Anma Törenlerinde 2 gün boyuncuCumhuriyet Meydanı’na gelerek demokrasi nöbeti tutan Samsun halkına teşekkür etti.

Vali Kaymak, “On binlerce vatandaşımız ilk gün sabah namazına kadar ikinci gün ise gece yarısına kadar meydanda demokrasi nöbeti tuttu. Bunun farklı bir anlamı olmalı. Bu aziz millet o hain kalkışmada şehit edilen 250 vatan evladını binlerce gazisini unutmadığını gösterdi. Bir şey daha gösterdi o da bu ülke üzerine kirli oyunları olanlara, hain emeller besleyenlere karşı da gözdağı verdiler” dedi.

“ÇOK İLGİNÇ ANLAR YAŞADIK”

Samsun halkına teşekkür eden Vali Kaymak şunları söyledi: “2 gün boyunca meydanlarda çok ilginç anlar yaşadık. Bebeğini gece yarısında meydanda uyutan annelere rastladım, ailece gelmiş dualar edip kuran okuyan insanlarımızı gördüm. Benim yanıma gelip siz dik durun biz bu ülke için ölürüz diyen Hanife teyzemizle karşılaştım. 1 yıl önce darbecilere karşı demokrasi destanı yazan halkımız aradan 1 yıl geçti ve bu kez de bağlılık destanını yazdı.”

İlhan Demircioğlu