"Bu millet kahramanlarını da hainleri de asla unutmaz"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz’un 1. Yıldönümünde milyonların meydanlara döküldüğünü belirterek, “ Bu millet kahramanlarını da hainleri de asla unutmaz” dedi.

"Bu millet kahramanlarını da hainleri de asla unutmaz"

15 Temmuz Anma törenlerinin 1. Yıl dönümünün ikinci gününde de Samsun Cumhuriyet Meydanı on binlere ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ikinci gün saat 11.00 sularında Samsun Cumhuriyet Meydanına geldi. Bakan Kılıç’ı Samsun Valisi Osman Kaymak, Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Emniyet müdürü Vedat Yavuz, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili karşıladı.

Binlerce insanın alkışları arasında kürsüye çıkan Bakan Akif Çağatay Kılıç, tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yılda meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıkan vatandaşlara teşekkür etti. Bakan Kılıç, “ 250 şehidimizi, binlerce gazimizi asla unutmadık bundan sonra da unutmayacağız. Bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye böylesi büyük acıları yaşatan hainleri de unutmayacağız. Bu ülkeyi elini koluna sallayarak teslim alacağını zanneden hainler karşılında iman dolu göğüslerinden başka bir şeyi olmayan inanmış milyonları buldular. Bu ülke demokrasiden vazgeçmeyeceğini bu kutsal toprakları hainlere teslim etmeyeceğini haykırdı, Allah sizlerden razı olsun” dedi.

İlhan Demircioğlu