‘Sizlerle gurur duydum’

Samsun Valisi Osman Kaymak, terör örgütü PKK ile FETÖ arasındaki ilişkiye inanmayanlara, “ Bunun en yakın şahitlerinden biri benim. Tunceli’de 3 yıl görev yaptım. Terör örgütü ilçelerimizi basıyor, insanlarımızı şehit ediyor ama bizim elimizde onda imkân varken teröristlere etkili operasyonlar yapamıyorduk. FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonra PKK’ya karşı operasyonlarda hep başarılı olduk teröristleri dize getirdik. Şuna artık eminim PKK ile FETÖ terör örgütü arasında hem ilişki var hem de aynı hain emeli taşıyorlar” dedi.

‘Sizlerle gurur duydum’

Hain güçlerin ülkemizi bölmeye çalıştığını belirten Vali Osman Kaymak, FETÖ terör örgütünün askerimizin içine sızdığını, istihbarat birimlerini de ele geçirdiğini bu nedenle de asılsız istihbaratlarla da dağları taşları bombalattığını söyledi. Vali Kaymak, “Boşu boşuna dağları bombalıyorduk. 15 Temmuz`dan sonra attığımız her bombada 10-15 teröristi öldürdüğümüzü sizler de basından izlediniz. FETÖ terör örgütü, PKK terör örgütü ve diğer terör örgütleri olsun uluslararası güçlerin maşası. Türkiye’yi bölmek isteyenler bu hainleri kullanarak amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar. Vatansever Türk Milleti bir birlerine kilitlenerek bu hainlerin planlarını alt üst etti ve darbeye izin vermediler. Dünyanın bir başka ülkesinde ölümü göze alarak hiç kimse kendini tankın, topun önüne atmaz, bu sadece Türk Milletinde olur. Türk Milleti o akşam gerçekten bir destan yazdı. Bizler de bu sebepten dolayı 15 Temmuz darbesini unutmayalım unutturmayalım. dedi.

Vali Osman Kaymak konuşmasını şöyle tamamladı: “Sizlerde bu akşam bu meydanlara gelerek vatana bağlılığınızı gösterdiniz. Nasıl Mustafa Kemal Samsun’a çıktığı zaman Samsunlular olarak O`na sahip çıkıp O`na cesaret verip destek olduysanız, O`na yalnız olmadığını söyledilerse bu akşam da bu meydanları doldurarak vatan sevgisini ve vatanın bölünmezliğini bütün dünyaya duyurdunuz. Allah sizlerden razı olsun. Tunceli ilinde görev yaparken biz teröristlerin telsizlerden konuşmalarını dinliyorduk. Biz onlara etkili operasyon yaptığımızda onlar bir birlerine Türk askerine `Tayyip’in askeri` diyerek bir hedef gösteriyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinden devleti bölme politikası güdüyorlardı. Uluslararası güçlere Recep Tayyip Erdoğan üzerinden ülkeyi bölmek istiyorlardı. Bu oyuna gelmeyelim. Siyasi düşünceler farklı olabilir. Bu güzel ülkemiz hepimizin ortak paydası, beraberliğimizi koruyalım. Bütün dünyaya mesaj olarak birlik ve beraberliğimizi korursak, göreceksiniz ki bütün dünya bizden çekinecektir. Onların hain emelleri amaçlarına ulaşmayacaktır. Bu meydanı doldurarak vatan sevgisini gösterdiniz, sizlerin hakkı ödenmez. Bu şehidin Valisi olarak sizlerle gurur duydum ”dedi.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyorDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da uyuşturucuya geçit yok Samsun'da uyuşturucuya geçit yokDrama Köprüsü Drama KöprüsüSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar var