Samsun Valisi Kaymak: Olimpiyatı sahiplenelim

SAMSUN`da 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında  97 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Deaflympics 2017, Türk misafirperverliğinin dünyaya göstermek adına için müthiş bir fırsat. Ben kentte bulunan bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve esnafa çağrıda bulunuyorum. Lütfen, bu olimpiyatı sahiplenelim" dedi.

Samsun Valisi Kaymak: Olimpiyatı sahiplenelim

Türkiye tarihinin en büyük spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına çok kısa bir süre kala Samsun’da ki tüm hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Olimpiyat oyunları hakkında  açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, Deaflympics 2017’nin Samsun’u dünyaya tanıtmak açısından büyük bir fırsat olduğunu belirterek, `Türk misafirperverliğini ve Türk centilmenliğini dünyaya göstermek açısından müthiş bir imkan olan olimpiyat oyunları için bizlere büyük bir görev düşüyor. Ben bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve samsun esnafına çağrıda bulunuyorum. Lütfen sahiplenelim. Gerçek bir ev sahibi gibi, onları üzmeden, incitecek bir davranışta bulunmadan, bu tür ortamlara fırsat vermeden, onların huzur içerisinde spor tesislerine varmalarını müsabakalardan sonra da huzur içinde istirahat edecekleri yerlere gitmelerini sağlayalım. Onlardan bu şekilde çalışmalar yürütmelerini bekliyoruz` dedi.

BAKANIMIZI YALNIZ BIRAKMAMALIYIZ
Yeni 19 Mayıs Stadyumu`nun hizmete girmesiyle beraber 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenin de bu statta yapılacağını ifade eden Vali Kaymak, `Bu açılış töreninin görkemli olması için Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, çok gayret sarf ediyorlar. Biz de onu yalnız bırakmamalıyız. Bu iş sadece Bakanımız Akif Bey’in işi değil, hepimizin işi. Bu bakımdan halkımızın stadyumu doldurması gerekiyor. Görkemli bir açılış yapılması hem Samsun için hem de Türkiye için önem arz ediyor. Biz bütün Samsunluları açılış törenine davet ediyoruz` diye konuştu.