İlkadım`da, `15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı` açıldı

SAMSUN’un İlkadım Belediyesi tarafından hizmete sunulan Medeniyet Yolu, 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve isimleriyle donatarak ‘15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı’ olarak hizmete açtı.

İlkadım`da, `15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı` açıldı

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde ki Kalkancı Mahallesi’nde bulunan Medeniyet Yolu’nu İlkadım Belediyesi 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yılında ‘15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı’ konseptine uygun olarak hazırladı ve hizmete açtı.    

15 Temmuz 2016 gecesi kritik bir süreç atlatıldığını söyleyen İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, “15 Temmuz Gecesi, Türkiye`nin çok kritik bir süreç atlattı. Milletimiz, darbe kalkışmasında canını ortaya koyarak vücudunu kurşunlara siper etti.  O gece 249 şehit verdik. Gazilerimiz oldu” dedi.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün millet tarafından etkisiz hale getirilmesinin çok önemli olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “15 Temmuz hain darbe girişiminin seneyi devriyesinde böyle anlamlı bir yapı olan 15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı’nın açılışında bir aradayız. Bu yolu 1 yıl önce yapmıştık. Yürüyüş yolu olarak tasarlamıştık. Bu yolda yürüyen insanlar 249 şehidimizin de resimlerini görecek. Allah bir daha böyle acıları bize göstermesin. Tesisimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ‘15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı’ hizmete açtı.