FETÖ`cülerin giymesi için 50 bin adet hibe edecek

FETÖ`den yargılananlara giydirilmesi için tekstilci işadamından hibe teklifi geldi. Tekstilci İbrahim Türeli ABD’deki mahkumların giydiği tulumlara benzeyen kıyafete onay verilmesi halinde 50 bin tulumu devlete hibe edeceğini söyledi.

FETÖ`cülerin giymesi için 50 bin adet hibe edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın `FETÖ`cüler mahkemeye çıkarken ek tip elbise giyecek` çıkışından sonra `Darbecilere tulum mu giydirilecek` sorusu gündeme geldi. Bu konuda tekstilci İbrahim Türeli`den devlete teklif geldi. Türeli, ABD’deki mahkumların giydiği tulumlara benzeyen kıyafete onay verilmesi halinde 50 bin tulumu devlete hibe edeceğini söyledi.

Tekstilci İbrahim Türeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi davasında yargılanan Gökhan Güçlü`nün, mahkemeye ‘hero’ yazılı tişörtle gelmesi üzerine 1 gecede 4 ayrı renkte tulum tasarladı. ABD`de mahkumların giydiği turuncu renkli kıyafete benzeyen tulumu, FETÖ sanıklarının hapishanede giymesi için tasarlayan Türeli, darbecilerin tulumları giymesinin onaylanması halinde devlete 50 bin tulumu hibe edeceğini söyledi. 

CNNTürk`ün haberine göre, projenin uzun zamandır aklında olduğunu kaydeden Türeli, FETÖ sanıklarının mahkeme salonuna ‘hero’ yazılı tişörtle gitmesinin zoruna gittiğini ifade etti.

``

`MİLLET BİR KİLOMETRE ÖTEDEN GÖRDÜĞÜNDE `BUNLAR TERÖRİSTTİR` DİYEBİLMELİ`

Türeli, konuya ilişkin şunları söyledi: “FETÖ`cüler neyin kahramanlığını yaptılar. Bu vatana, bu millete bomba atarak, insanları öldürerek mi kahramanlık yapmışlar. Bu yazıyı gördükten sonra sabaha kadar çalışarak bu kıyafetleri hazırladık. Benim tek isteğim, bu kıyafetleri FETÖ mensuplarına giydirmek. Şehit ailelerinin, gazilerin az da olsa yüreklerine su serpileceğine inanıyorum. Takım elbiseyle, tıraş olarak mahkemeye çıkmalarının bir anlamı yok. ABD`de olduğu gibi FETÖ mensuplarının bu kıyafetleri giymesi gerekiyor ki millet, bir kilometre öteden ‘bunlar teröristtir` diyebilmeli.”

`HALİSDEMİR BANA, `KORKMA BİRŞEY YOK` DEDİ`

Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen General Semih Terzi’yi vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’i rüyasında gördüğünü ve bu rüyasının ardından sabaha kadar çalışarak kıyafetleri hazırladıklarını belirten Türeli, “Ömer Halisdemir, şirketin üstündeki terasta duruyordu. Koşa koşa yukarı çıktım. Yukarı çıktığımda Halisdemir`in yer değiştirdiğini gördüm. Bana gülümseyerek ‘Korkma bir şey yok` dedi. Ömer Halisdemir`i rüyamda gördükten sonra karar verdim ve sabaha kadar çalışılarak kıyafetler yapıldı” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSakin, özgür ve mavi: Yakakent Sakin, özgür ve mavi: Yakakent