Bakan Kılıç"FETÖ`ye en ağır tokadı millet vurdu"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Kendini kamufle etmeye çalışıp, kendini inancın arkasına saklamaya çalışan, aslı, fikri, ruhu şeytan FETÖ`ye o gece bu millet en ağır tokadı, en ağır cezayı verdi." dedi.

Bakan Kılıç"FETÖ`ye en ağır tokadı millet vurdu"

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bakanlık binasında düzenlenen `Gençler Asla Unutmaz` programına katılan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

`O şanlı direnişte şehit ve gazi olmuş kahramanlarımızı anmak üzere birlikteyiz. Bundan tam 1 sene önce ülkemizi, milletimizi, medeniyetimizi, tarihimizi karanlığa gömmek, bize çok büyük bir acıyı yaşatmak isteyenleri, ihanet içerisinde olanları ve ihaneti tüm dünyaya en ağır şekilde gösterip, bu millete yaşamadığı, belki de içerisinden gelen hainleri bu kadar açık dünyaya sergilemediği bir şekilde dünyaya göstermek isteyenleri, 1 dolara beynini, zihnini, benliğini, şerefini, namusunu satmış ve bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa ihanet edenleri gördük. Aynı zamanda Necip Fazıl Kısakürek`in dediği gibi; `Sağına ve soluna bakmadan, ben varım.` diyen, siz değerli genç kardeşlerimizi ve aziz milletimizi tüm dünya o gece gördü.`      

Bakan Çağatay Kılıç, `Türk Silahlı Kuvvetleri`nin (TSK) şanlı üniformasını üzerine geçirerek kendini kamufle etmeye çalışan bu hainlere karşı başta Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı, Başbakanımızın davetiyle, bu ülkenin asıl sahipleri, yani aziz milletimiz sokağa çıktı ve bu sokakları o hainlere dar etti. Gök kubbeyi onların kafasına yıktı.  Bu mücadeleyi verirken ülkemizin güvenliği ve geleceği için bu ülkenin asıl evlatları, aynı zamanda sokakta olan kardeşleri tek bir inanç etrafında birleşti; bu bayrak yere düşmez, bu ezanlar susmaz.` ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç`O tuzağı bu millete 15 Temmuz`da yaşatmaya çalıştılar ama Kur`an-ı Kerim`de de söylendiği gibi; `Tuzak kuranlar vardır, Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.` Kendini kamufle etmeye çalışıp, kendini inancın arkasına saklamaya çalışan, aslı, fikri, ruhu şeytan FETÖ`ye o gece bu millet en ağır tokadı, en ağır cezayı verdi. 15 Temmuz gecesi, yüzyıllardır hiçbir şekilde esaret altına girmemiş, inancına, şerefine, namusuna el uzatan herkesin elini kırmış bu milletin, tüm dünyaya demokrasi, hukuk ve birlik haykırışıydı. Bizi farklı şekillerle bölmeye çalışanlar, sizi farklı şekilde birbirinizden ayrıymışsınız gibi göstermeye çalışanlara en büyük cevaptı. O gece hiç kimse `Sen nereden geldin, kimsin, hangi inanca mensupsun?` demedi. O gece herkes bir oldu, beraber oldu. `Dünya beşten büyüktür.` diyerek tüm dünyaya haykıran Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla birleşti. Siyasi tarih, dünya tarihi içinde birçok olay vardır. Birçok ülke farklı şeyler yaşamıştır ama ben inanıyorum ki ve tarihe baktığımda görüyoruz ki, kendi içinden çıkan bir terör örgütüne, hainler sürüsüne karşı tank, tüfek, helikopter ve savaş uçağı kullanan ki bu milletin kendi dişinden tırnağından artırdığı, ülke savunması için TSK`ya emanet ettiği o silahları alıp millete çeviren hainler karşısında, aziz milletimiz tek bir şeyle yürüdü; göğsündeki imanla, yüreğindeki millet ve vatan sevgisiyle.`