Hedefler rekor kırmak

SAMSUN’da yapılacak olan Takımı’nın Deaflympics 2017’e katılacak olan Karate Milli Takımı, Deaflympics 2013’te aldığı 6 madalyanın üzerine çıkmak istiyor.

Hedefler rekor kırmak

Dört yıl önce Sofya’da yapılan Deaflympics 2013’de Türkiye’ye 6 madalya kazandıran İşitme Engelliler Karate Milli Takımı’nın Deaflympics 2017’deki ilk hedefi bu sayıyı arttırmak.  6 madalyayı geçmek için çalıştıklarını söyleyen İşitme Engelliler Karate Milli Takımı teknik direktörü İbrahim Ercin, “İlk hedefimiz Sofya’da aldığımız madalyanın üzerine çıkabilmek. En az 1 takımla da şampiyonluk kazanmak istiyoruz ama diğer takımlarla da kazanırsak çok daha iyi olacak” dedi.


FATİH UNVANINI KORUMAK İSTİYOR

Madalya umutlarımızın başında gelen milli sporcu Fatih Çiçek ise 2013’teki başarısını devam ettirmek istiyor. Fatih Çiçek, “Ben önceden Bulgaristan’da yapılan olimpiyat oyunlarında şampiyon oldum. Benim Samsun’da ki hedefim tekrar şampiyon olmak ve Türk bayrağını dalgalandırmak” diye konuştu.

Teknik direktör İbrahim Ercin önderliğindeki Karate milli takımında Uğur Sezginer, Osman Ayhan, Ahmet Çelebi, Adnan Çelen, Feray Erel, Nurkan Kayacık antrenör ekibinde yer alıyor. 24 kişilik olimpiyat kadrosunda ise şu isimler bulunuyor:

Gamze Kersteci, Osman Kula, Melek Morgil, İrem Özkar, Brak Can, Rümeysa Akyüzlü, Mehmet Ali Sapmaz, Melek Dereköy, Volkan Kardeşler, Şükrü Dündar, Fatih Çiçek, kader Işık, Sena Sönmez, Rezzan Işık, Zeliha Işık, Fatih Akbulut, Abdullah Ataş, Şaban Köse, Yücel Taşkulak, Burak Tiryaki, Oğuzhan Genç, Rıfat Onay, Doğan Kazmacı ve Ümit Özçevik.