Erdoğan: Utanmadan `ABD müsaade ederse Türkiye`ye giderim diyor`, seni çağırdım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yapılan etkinlikler kapsamında Ankara Ticaret Odası`ndaki panelde konuşuyor.

Erdoğan: Utanmadan `ABD müsaade ederse Türkiye`ye giderim diyor`, seni çağırdım

Erdoğan`ın konuşmasından satır başları şöyle: 

  • 15 Temmuz dünya demokrasi tarihinde bir ilktir. Silahların, tankların, uçakların üzerine cesaretle yüründüğü bir başka örnek yok.
  •  (Fethullah Gülen`e) Utanmadan `Amerika müsaade ederse Türkiye`ye giderim` diyor, seni çağırdım, niye gelmedin?

`ON BİNLERCE DARBECİ RASTGELE AÇILMIŞ ÇUKURLARDA YATIYOR OLURDU`

  • O gece hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 250 iken, öldürülen darbecilerin sayısı sadece 35`tir. İşte bu rakamların üzerinde de düşünmemiz lazım. Şayet Türkiye bir hukuk devleti olmasaydı, adaleti gözeten bir ülke olmasaydı, en azından o gece darbede fiilen rol alan 10 binlerce hain şu anda cezaevlerinde değil, rastgele açılmış çukurlarda yatıyor olurdu.

`GİTSİN ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞSIN`

  • Gitsin özel sektörde çalışsın. Devlet mi besleyecek bunları? Devlet besledi, devlete ihanet ettiler bunlar. Zaten Türkiye`nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657`dir (Devlet Memurları Kanunu). Bu 657`nin de eğer bir mutabakat sağlanabilse aynen batıda olduğu gibi, 657`nin memur-işçi ayrımı değil, tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.
  • Öldürülen darbecilerin tamamı çatışmalarda hayatını kaybetti. Buna karşılık Türkiye tam tersi suçlamayla karşılaştı. Vatandaşlarımıza gösterilmeyen ilgi ve sempati darbenin bastırılmasından sonra darbeciler için gösterildi.
  • Teröristlere gösterilen şefkati masumlardan esirgeyen bir insan hakları anlayışını kabul etmiyoruz.
  • Büyükada`da proje çatışmalarını yürüttüler. Son G-20`de bana bunu sordular. `Gazetecileri tutukladınız?` Bunlar ajan provokatör. Baskında masada nasıl haritalar olduğunu polis tespit etti. 
  • Hani nerede insan hakları. Keyfe keder. Kusura bakmayın bizde de yargı var.
  • Bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman, terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL`i kaldıracağız. Fransa`da 15-20 kişi öldü OHAL var. Bizde devlete darbe oldu. Beyefendiler OHAL`i kaldırın diyor.
  • Zamanında OHAL`i kaldırdık bir şey değişti mi? Değişmedi. Orada terör arttı. Artık onların anlayacağı dilden onlarla konuşuyoruz.

sputnikEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'