"15 Temmuz`un Çanakkale gibi anılması gerekiyor"

"Bu gecenin unutulmaması lazım. 15 Temmuz yıldönümleri, bir Çanakkale Zaferi gibi anılması gerekiyor"

"15 Temmuz`un Çanakkale gibi anılması gerekiyor"

15 Temmuz`un her zaman hatırlanması gerektiğini belirten Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı(EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Başkanı Bilal Erim, Çanakkale zaferinin yıldönümü gibi 15 Temmuz`un da her yıl anılması gerektiğini söyledi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü öncesi açıklamalarda bulunan EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Başkanı Bilal Erim, 15 Temmuz`da Türkiye`nin uçurumun kenarından döndüğünü vurguladı. Türkiye`nin artık eskisinden daha güçlü olduğunu ifade eden Erim, terör örgütleriyle amansız bir mücadeleye girildiğini söyledi.

`Her zaman devletimizin yanında olacağız`
Türkiye`nin vatan hainleri tarafından parçalanmak istendiğini belirten Erim, `Ancak milletimizin ve devletimizin dik duruşu sayesinde o gece hainler bertaraf edilmiştir. O gece 241 şehidimiz ve 2 bin 301 gazimiz olmuştur. Bütün milletimizle birlikte mücadele yapılmıştır. Artık Türkiye eskisinden daha güçlüdür. Bundan sonra böyle bir kalkışmanın Türkiye`de olabileceğini düşünmüyoruz. İnşallah böyle hain bir kalkışmayı bundan sonra bir daha yaşamayız. Böyle bir durum olsa bile bunu yapanların yanına kar kalmayacağını bu millet göstermiştir. Artık milletimiz uyanmıştır. Şehit ailelerimizle, gazilerimizle sürekli görüşüyoruz. Hepsinin söylediği ortak bir şey var o da: `vatan sağolsun, bu gün olsa yine gideriz` şeklinde. 15 Temmuz siyaset üstü bir durum. Bu vatan hepimizin vatanı. Biz her zaman devletimizin yanında olacağız. Terör örgütleriyle amansız bir mücadele başlamıştır. Bu mücadeleyi devlet ve millet olarak sonuna kadar sürdüreceğiz. 15 Temmuz gecesi ülkemiz bir uçurumun kenarından dönmüştür. Bu gecenin unutulmaması lazım. 15 Temmuz yıldönümleri, bir Çanakkale Zaferi gibi anılması gerekiyor` dedi.