İlk kez Deaflympics’te yarışacaklar

SAMSUN’da düzenlenecek olan Deaflympics Samsun 2017’ye ilk kez katılacak olan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Futbol Milli Takımı hazırlıklarını Ankara’da sürdürüyor. Kamp çalışmalarının gayet iyi gittiğini belirten teknik direktör Nihan Su, hedeflerinin öncelikli olarak iyi mücadele etmek ve tecrübe kazanmak olduğunu belirtti.

İlk kez Deaflympics’te yarışacaklar

Türkiye İşitme Engelliler Kadın Futbol Milli Takımı, Samsun’da düzenlenecek olan Deaflympics Samsun 2017’ye ilk kez katılacak. Şubat ayında Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar Futsal Türkiye Şampiyonası`nı izleyerek takım kadrosunu oluşturduklarını belirten teknik direktör 36 yaşındaki Nihan Su şunları söyledi:
“Geçen yıl İtalya’da İşitme Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası’na katılmış oyuncularımızdan 10`u kadromuzda bulunuyor. Tecrübeleriyle mutlaka bize katkı sağlayacaklardır. Yurt dışından da iki oyuncumuzu dahil ederek 22 kişilik kadromuzu oluşturduk. Dolayısıyla öncelikle kızlarımızın iyi mücadele etmelerini ve olimpiyat ruhuna sahip olmalarını istiyoruz. Onları sportif başarılardan ziyade. evlerinden sahalara indirebilmek bizim için çok önemli bir noktaydı. Bunu başardık. İnanıyorum ki kadın milli takımımız da birkaç yıl içerisinde ses getirecek.”
`İLK 3’E GİRMEYİ HEDEFLİYORUZ`
Takımın tecrübeli oyuncularından ve kaptanlarından Fatma Kavlak da, Dünya Şampiyonası’ndan beri çok daha iyi olduklarını belirtirken “Geçen sezon İtalya’da rakiplerimizi izlemiştim. O günden beri daha iyiyiz. Olimpiyatta ilk 3’e girmeyi hedefliyoruz. Başarının geleceğine inanıyorum” diye konuştu.
Türkiye İşitme Engelliler Kadın Futbol Milli Takımı kadrosunda Kardelen Duran, Bahar Yalçın, Berfin Demir, Berna Çekiç, Büşra Doğruyol, Perihan Derya Dedeoğlu, Dilara Tecimer, Elif Ömür, Fatma Kavlak, Fatma Çapaklı, Müslime Develi, Rabia Erdoğmuş, Rabia Şahin, Raziye Yeşilyurt, Sümeyye Merdivan, Yaren Su, Özlem Aktaş, Yasemin Dönmez, Esra Salahein, Gurbet Yiğiter, Ayşegül Arı, Emine Türk, Şadiye Dellal ve İrem Fatma Kara bulunuyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)