Şampiyonun gözü ‘Kemer’de

Lâdikli güreşçi Fatih Atlı, bu sezon hedefinin Kırkpınar’da altın kemer kazanmak olduğunu söyledi

Şampiyonun gözü ‘Kemer’de

2005 yılında Kırkpınar Büyük Orta Boy birinciliği, 2006 yılı Başaltı Birinciliği, 2011 yılı Baş üçüncülüğü elde eden 2011 yılında en teknik güreşçi seçilen ve 2014 yılında 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan olan Samsunlu Fatih Atlı yanı başarıyı bu sene de elde etmek istediğini söyledi.

2016 yılı Aralık alından itibaren Kırkpınar için çalışmalara başladığını ve yüksek tempoda antrenman yaptığını belirten Fatih Atlı, “ Yağlı güreş sezonu 2017 yılı nisan ayında açıldı. Türkiye’nin değişik bölgelerinde 30 tane güreş etkinliğine katıldım.  Bunlardan 5 tanesinde birincilik, 2 tanesinde ikincilik ve 2 tanesinde de üçüncülük kazandım” dedi.

Kırkpınar’da altın kemeri hedeflediğini bunun için çok çalıştığını belirten Fatin Atlı şunları söyledi: Kırkpınar’da kura çok önemli. Şanslı bir kura çekersiniz bu kura sizi finale kadar taşır bazen de öyle kura çekersiniz ki üst üste şampiyon adaylarıyla güreşirsiniz. O nedenle kura şansı da benden yana olursa kemeri Samsun’a getiririmi hedefim bu”.

İlhan Demircioğlu