"PKK tehlikeli bir örgüt" vurgusu yaptı

Almanya`da, bölücü terör örgütü PKK`nın sözde bölge yöneticisi olan kişiye 3 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Hakim kararında "PKK`nın tehlikeli bir terörist örgüt" olduğu gerçeğine vurgu yaptı.

"PKK tehlikeli bir örgüt" vurgusu yaptı

Almanya`nın  Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi, terör örgütü  PKK`nın bölgedeki yöneticilerinden 47 yaşındaki teröriste `PKK`ya üye olmak, örgüte yardım ve yataklık etmek` suçlarından 3 yıl 3 ay hapis cezası kararlaştırdı.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ

Mahkemenin 6. Ceza Dairesinden yapılan açıklamada, Türk vatandaşlığı bulunan terör örgütü üyesinin tutuklandığı 16 Şubat 2016 tarihine kadar örgütün sözde ` Dortmund ve  Düsseldorf bölge sorumlusu` olduğu ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu  PKK`lının daha önce de sözde `Stuttgart,  Münih ve  Freiburg sorumlusu` olarak görev yaptığı kaydedildi.

KARARDA DİKKAT ÇEKEN İFADE

Ayrıca verilen cezada,  PKK`nın `özellikle tehlikeli terörist bir örgüt olması` faktörünün dikkate alındığı ve tutuklanan  PKK`lının 30 ay boyunca örgütte aktif olduğu vurgulandı.

Tutuklanan şahsın örgütün propagandasını yaptığı, örgüte yeni eleman kazandırmaya ve para temin etmeye çalıştığı belirtildi. Hükmün temyize açık olduğu kaydedildi.

PKK,  Almanya`da 1993 yılından bu yana terör örgütü olarak kabul ediliyor.