"PKK tehlikeli bir örgüt" vurgusu yaptı

Almanya`da, bölücü terör örgütü PKK`nın sözde bölge yöneticisi olan kişiye 3 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Hakim kararında "PKK`nın tehlikeli bir terörist örgüt" olduğu gerçeğine vurgu yaptı.

"PKK tehlikeli bir örgüt" vurgusu yaptı

Almanya`nın  Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi, terör örgütü  PKK`nın bölgedeki yöneticilerinden 47 yaşındaki teröriste `PKK`ya üye olmak, örgüte yardım ve yataklık etmek` suçlarından 3 yıl 3 ay hapis cezası kararlaştırdı.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ

Mahkemenin 6. Ceza Dairesinden yapılan açıklamada, Türk vatandaşlığı bulunan terör örgütü üyesinin tutuklandığı 16 Şubat 2016 tarihine kadar örgütün sözde ` Dortmund ve  Düsseldorf bölge sorumlusu` olduğu ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu  PKK`lının daha önce de sözde `Stuttgart,  Münih ve  Freiburg sorumlusu` olarak görev yaptığı kaydedildi.

KARARDA DİKKAT ÇEKEN İFADE

Ayrıca verilen cezada,  PKK`nın `özellikle tehlikeli terörist bir örgüt olması` faktörünün dikkate alındığı ve tutuklanan  PKK`lının 30 ay boyunca örgütte aktif olduğu vurgulandı.

Tutuklanan şahsın örgütün propagandasını yaptığı, örgüte yeni eleman kazandırmaya ve para temin etmeye çalıştığı belirtildi. Hükmün temyize açık olduğu kaydedildi.

PKK,  Almanya`da 1993 yılından bu yana terör örgütü olarak kabul ediliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı