Tok: “Sonuna kadar gideceğiz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Çamur at, izi kalsın diyerek kamuoyunda bizi yıpratmak istediler ama hesapları tutmadı. Sonuna kadar gideceğiz" dedi.

Tok: “Sonuna kadar gideceğiz

FETÖ`nün firari Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz`ün Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok`un evinde kaldığına yönelik haber yapan bir ulusal gazete tekzip yayınladı.
26 Mart 2017 tarihli bir gazete, `Adil Öksüz AKP`li vekilin aracıyla kaçtı` başlıklı haberinde FETÖ`nün firari Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz`ün Samsun`a AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş`a ait bir araç ile geldiği, yine aynı araçla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok`un evinde kaldığını, daha sonra Samsun`daki Yeşilyurt Limanı üzerinden kaçtığını iddia etmişti. 
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı yayınlanan haberin doğru olmadığını belirten basın açıklamasının ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, o gazeteye tekzip, tazminat ve ceza davası açmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde Başkan Erdoğan Tok`un tekzip davası iki gün önce sonuçlandı. Bunun üzerine gazete, dünkü sayısının 8`inci sayfasında tekzip yayınladı.
Tekzibini kanuna uygun bir şekilde yayınlanmadığı iddiasıyla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tekzibin ayrıca manşette de yayınlanması için mahkemeye itirazda bulundu.

`Bu işin takipçisiyiz. Sonuna kadar gideceğiz`
Tekzibin yayınlanması sonrası açıklama yapan Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, `Yaptığı habercilikle meslek ve insan hakları ilkelerini ayaklar altına alan haberciliği ile 4 ay önce, kamuoyunu yanıltıcı, kurgulanmış, iftira ve yalanlarla dolu habere imza atmıştı. Şahsımı, milletvekilimizi ve Yeşilyurt ailesini hedef alan kumpas haberin yayınlandığı ilk gün gerekli işlemleri yaparak gazetenin ve muhabirinin kanun önünde hesap vermesi için tüm davalarımızı açtık. `Çamur at, izi kalsın` diyerek, kamuoyunda bizi yıpratmak istediler. Hesapları tutmadı. Biz bu kumpasın, derlenmiş, kurgulanmış ve uydurma haberin maksadını çok iyi biliyoruz. Bu işin takipçisiyiz. Sonuna kadar gideceğiz` diye konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollardaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları