Organları 2 kişiye umut oldu

SAMSUN`da geçirdiği boğulma tehlikesi sonrasında kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Onur Sarğın`ın organları 2 kişiye umut oldu.

Organları 2 kişiye umut oldu

SAMSUN`da geçirdiği boğulma tehlikesi sonrasında kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Onur Sarğın`ın organları 2 kişiye umut oldu.


Samsun`da yaşayan Onur Sarğın, geçen 9 Temmuz pazar günü Atakum İlçesi`nde serinlemek için girdiği denizde boğulma tehlikesi geçirdi. Vatandaşlar tarafından sudan çıkarılan Sarğın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde tedavi altına alınan Onur Sarğın`ın dün beyin ölümü gerçekleşti. 


OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü personelinin görüştüğü ailesi Sarğın`ın organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine yapılan operasyonla böbrekleri alındı. Böbreklerin Samsun`da organ bekleyen hastalara nakledileceği belirtildi. Samsun Organ ve Doku Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Kamil Yakupoğlu, acılı aileye göstermiş oldukları büyük fedakarlık ve erdemli davranış için teşekkür ettiklerini belirterek, `Merhuma Allah`tan rahmet diliyorum. Bağışlanan organlar ihtiyacı olan 2 hastaya ikinci bir hayat şansı verecek. Bu noktada aile çok önemli bir karar aldı` dedi.
Onur Sarğın`ın 6 aylık evli ve eşinin de hamile olduğunu kaydedildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette