Bafra ve 19 Mayıs’a 5 milyon liralık içme suyu yatırımı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu,  Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinin kırsal kesimindeki su sorunu olan mahallelerin içme suyu sorununu çözeceklerini söyledi.

Bafra ve 19 Mayıs’a 5 milyon liralık içme suyu yatırımı

 SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu,  Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinin kırsal kesimindeki su sorunu olan mahallelerin içme suyu sorununu çözeceklerini söyledi.

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, yaptığı açıklamada Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinin, muhtelif belde, cadde ve mahallelerinde içme suyu inşaatı projesinin, 5 milyon liraya mal olacağını belirtti. Bu proje kapsamında Bafra ve 19 Mayıs ilçesinde 100 kilometre içme suyu hattı döşeneceğine dikkat çeken Kamil Demircioğlu, “Bafra ilçesinde Çulha Koca ve Dikencik mahalleleri ile 19 Mayıs ilçesinde Karagöl ve Düzköy mahallelerinde proje başlangıcından bu yana, 80 kilometre içme suyu hattı döşendi. Proje tamamlandığında kırsal kesimindeki bu mahallelerin, içme suyu sorunu çözüme kavuşacak” dedi.
Bafra ve 19 Mayıs ilçesindeki içme suyu projesine 23 Kasım 2016 tarihinde başlandıklarını kaydeden Demircioğlu, şunları söyledi:
”Bafra ilçesinde Çulha Koca ve Dikencik mahalleleri ile 19 Mayıs ilçesinde Karagöl ve Düzköy mahallelerinin içme suyu hattı ve depo inşaatı çalışmaları, yoğun tempo da devam ediyor. Bu projenin 18 Aralık 2017 tarihinde tamamlaması hedefleniyor.”
SASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ise, proje kapsamında, 3 adet 30 metre küp, 4 adet 50 metre küp ve 1 adet 100 metre küp kapasiteli olmak üzere, toplam da 8 adet içme suyu deposu ile 3 adet terfi binası yapılacağı kaydetti.
Öte yandan proje kontrolörleri, Çevre Mühendisi Eyüp Hacıismailoğlu ile İnşaat Teknikeri Hasan Yalnız, içme suyu hatları ve depo inşaatlarında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında, yüklenici firma yetkililerinden, bilgi aldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'