Öğrencilerden şehitlere büyük vefa

Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Samsun Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali Aksu’nun mezarını ziyaret ederek dua okudu.

Öğrencilerden şehitlere büyük vefa

Samsun KYK Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Alaçam KYK Müdürü Selim Erdoğan ile birlikte olimpiyatlarda görevli 50`ye yakın Samsun KYK Öğrenci Yurdunda kalan öğrenci, 15 Temmuz’da İstanbul Esenler`de şehit olan Muhammet Ali Aksu’nu mezarını ziyaret etti. Burada İsmail Hakkı Kasapoğlu, Selim Erdoğan, OMÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencileri Nijaryalı Ebadullah Rahmani ve Hasan Kuruma tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.
Daha sonra şehidin baba ocağına geçildi. Muhammet Ali Aksu’nun annesi Ezine Aksu`nun elini öperek taziyelerde bulunan öğrenciler, ona Türk bayrağı hediye etti. Taziye sonrası evin önünde Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

“Milletin iradesi FETÖ`nün hain tezgahını darmadağın etti”
Samsun Kredi ve Yurtlar Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “15 Temmuz gecesi ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemek, milletin egemenliğini elinden almak ve iradesini gasp etmek için kalkışılan hain darbe teşebbüsünün, canını millet için feda, bedenini de siper eden şehitler ve gaziler sayesinde bertaraf edildi. Milletin iradesi FETÖ`nün hain tezgahını darmadağın etti” dedi.
Darbe teşebbüsünde gençliğin üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdiğini ve bu ülkenin geleceğini hayatı pahasına müdafaa ettiğini dile getiren Kasapoğlu, `Uğruna ne yapsak az, ne desek eksik olacak kahramanlarımız için düzenlediğimiz bu program gençliğimizin 15 Temmuz şehitlerine bir saygı duruşu olacaktır. Bu ruha ve bu ruhu şehitlerimizle birlikte var eden gençlere inancım tamdır” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyorDrama Köprüsü Drama KöprüsüSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar varKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti