‘Hainlerle mücadelemiz sürecek’

Başsavcı Ahmet Yavuz, FETÖ Terör Örgütü ile mücadelenin amansız devam ettiğini hainlerin er geç hak ettikleri cezalara çarptırılacağını söyledi

‘Hainlerle mücadelemiz sürecek’

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. Yıldönümünde 1 yıl öncesine göre daha huzurlu, daha kararlı, daha güvenli ve daha güçlü olduklarını söyledi. Darbe girişinin ilk gününden itibaren tüm yargı birimlerinin kararlılıkla mücadele ettiğini belirten Başsavcı Yavuz, “ Adalet Bakanlığı, Hakimler Savcılık Yüksek Kurulu, Bölge Adliye Mahkemeleri¸ başsavcılıklar ve mahkemeler darbe girişiminin yapıldığı andan itibaren büyük bir özveri ile çalıştı. Kendi bünyemizden yaklaşık 4 bin 500 kişi ihraç edildi. Yeni isimler aramıza katıldı. Ama mücadele azmimiz ve kararlılığımız artarak sürüyor” dedi.

FETÖ terör örgütü mensuplarına açılan davaların da artarak devam ettiğine dikkat çeken Başsavcı Ahmet Yavuz şunları söyledi: Artık kararlar çıkmaya başladı. Kararlar çıktıkça darbe girişiminin yapıldığı ilk günlerde ortaya çıkan yargıya güvensizlik sorunu da yerini yargıya güvene bırakmaya başladı. Aradan 1 yıl geçti artık hainler bitti dememeliyiz. Hepimiz uyanık olacağız. Devletimizi birliğimize göz koyanlarla top yekûn mücadele edeceğiz.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Osmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Osmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı