Samsun`da yaz kurslarına 12 bin 739 başvuru

Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları başladı.

Samsun`da yaz kurslarına 12 bin 739 başvuru

 Samsun’da öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile hazırlanıyor. 


Milli Eğitim Bakanlığının yaz tatilinde istekli öğrenci ve kursiyerlere yönelik açtığı destekleme ve yetiştirme kurslarına Samsun’da öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Öğrencilerden gelen istek üzerine belirlenen derslerde açılan kurslarla öğrenciler hem 2017-2018 eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor hem de bilgi ve becerilerini geliştiriyor.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Eğitimi toplumun her alanına yaymak zorundayız. Bu kapsamda açtığımız kurslardan öğrencilerimiz ücretsiz faydalanacaktır. Öğrencilerimiz istediği okulda istediği öğretmen eğitim alabilecektir. İlimizin akademik ve sosyokültürel başarısının artıracağını düşündüğümüz için bu kurslarımıza büyük önem veriyoruz” dedi.
Samsun genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 251 yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursu açıldı. Bu kurslarda eğitim vermek amacıyla 1134 öğretmen görevlendirilirken kurslara 12 bin 739 öğrenci başvurdu.
Açılan kurslarla öğrencilerin bir önceki dönemde elde ettikleri bilgi ve birikimlerini muhafaza etmeleri, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlamaları ve yaz tatilini değerler eğitimi konusunda da destekleyerek geçirmeleri amaçlanıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollardaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları