Bu kadarı da pes dedirtti!

İstanbul`da Bonzai satıcılarına yönelik olarak düzenlenen ve 4 ilçeyi kapsayan operasyonlarda Bonzai yapımında kullanılan 600 kilo ham madde ele geçirildi. Operasyon düzenlenen bir adreste ise yumurta şeklindeki çikolatanın içerisinden çıkan uyuşturucu şaşkına çevirdi.

Bu kadarı da pes dedirtti!

İstanbul Emniyeti Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta peş peşe 2 gün içerisinde Bonzai satıcılarına yönelik düzenlediği 4 ayrı operasyon da 43 kilo Hint keneviri, 5 kilo 300 gram eroin, 1 kilo 350 gram esrar, 7 kilo 834 gram Bonzai, 600 gram sentetik cannabinoid, 5 bin 390 adet ecstacy hap ele geçirdi. Baskınlarda biri yabancı uyruklu 8 şüpheli şahıs uyuşturucu satma suçlamasıyla gözaltına alındı.

Küçükçekmece, Eyüp ve Kartal`da düzenlenen operasyonlar ele geçirilen 600 gram sentetik cannabinoidden 600 kilo Bonzai yapılabileceği açıklanırken, baskınlarda ele geçirilen en dikkat çekici uyuşturucu ise Küçükçekmece`de ele geçirildi.

Dünyaca ünlü çikolata firmasına ait `Süpriz yumurta` içerisindeki `bonzai` polisi bile şaşırttı. Çikolata ambalajların açtıktan sonra, oyuncakları çıkaran ve daha sonra uyuşturucu yerleştirdiği belirlenen çetenin, bu yöntemi, polisi atlatmak için kullandığı öğrenildi.
Gözaltına alınan ve Vatan Caddesi`ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü`ndeki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 8 sokak satıcının 8 ide tutuklanarak cezaevine kondu.