TRT Word 15 Temmuz`u dünyaya anlatıyor!

TRT World 15 Temmuz’un yıl dönümünde darbe girişimini ve yaşananları dünyaya anlatıyor.

TRT Word 15 Temmuz`u dünyaya anlatıyor!

Uluslararası habercilik anlayışına yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan Türkiye’nin ilk İngilizce haber kanalı TRT World, 15 Temmuz hain darbe girişimini 10 farklı ülkede gerçekleştireceği panellerle dünyaya anlatıyor.

TRT World bünyesinde kurulan Araştırma Merkezi tarafından Temmuz, Ağustos ve Eylül olmak üzere 3 ay boyunca gerçekleşecek olan konferans ve panellerde FETÖ Darbe girişimini ev sahibi ülkelerin gazetecileri, uzmanları ve siyaset yapıcıları masaya yatırıyor. İngiltere, Belçika, Rusya, Japonya, Katar, İran, Güney Afrika, Azerbaycan, Bosna ve Kanada’da gerçekleşecek olan toplantılarda 15 Temmuz darbe girişiminin arka planı, bunun Türkiye iç ve dış siyasetine etkileri, FETÖ ile mücadelede kat edilen yol detaylıca tartışılıyor.

BAKÜ, LONDRA VE TOKYO

15 Temmuz hain darbe girişimini yabancı gazetecilerinin gözünden tarihsel bir analiz eşliğinde anlatan ve editörlüğü Halil Berktay tarafından yapılan kitabı da bu toplantılarda tanıtacak olan TRT World, 15 Temmuz Darbe girişimi panel serisini bu hafta Bakü, Londra ve Tokyo’da gerçekleşecek üç toplantı ile başlatacak.

12 Temmuz’da Azerbaycan’da Kafkasya Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (QAFSAM) ile ortaklaşa düzenlenen ve Türkiye-Azerbaycan Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, Milletvekili Ayşe Keşir ve TRT World Haber Direktörü Fatih Er’in katılımı ile başlayacak oturumlar serisi, Londra’da RUSI ile birlikte düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, T.C. Dışişleri Bakanlığından Fatma Ceren Yazgan ve TRT World Program Direktörü Resul Serdar Ataş’ın katılımı ile 14 Temmuz’da İngiltere’de, ve Tokyo’da SASAKAWA Barış Vakfı ile birlikte organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Tarihçi Halil Berktay ve SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş’ın katılımlarıyla Japonya’da yapılacak oturumlar ile devam edecek.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu