‘Şehircilikte beklentiler arttı’

Yeşil alan, açık alan ve otopark sorunlarının aşılacağını belirten Çiğdem Karaaslan, “ Türkiye 2023 yılı hedeflerine akıllı ve kimlikle şehirlerle ulaşacaktır” dedi.

‘Şehircilikte beklentiler arttı’

AK Parti Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti iktidarları döneminde şehircilik adına çok yol alındığını ancak yeni dönemde yeni ufuklar açılacağını söyledi. Karaaslan, “ Şehircilik anlamında çok büyük işler yaptık. Türkiye’de AK Parti iktidara geldiği dönemlerde çok ciddi bir konut ihtiyacı vardı. Önemli bir kesim ev sahibi oldu. Şimdi hedefler büyüdü. Açık ve yeşil alanların artırılması gerekiyor. Bunun için çalışıyoruz. Otopark sorunu ortada. Bu sorunu aşmak için hedefleri ortaya koymak lazım. Bizim bir 2023 hedefimiz var. İlkeler ve hedefler belli olmalı. Sonra ilkesel duruştan taviz vermemeli. Dönemsel değişiklikler olmamalı” dedi.

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, şehircilikle ilgili alınacak önemli kararların anlık kararlar olmaması gerektiğini söyledi. Karaaslan, “ Şehri ilgilendiren önemli kararlar mutlaka tartışılmalı. Kentsel dönüşümde önce tepkisel bir nokta vardı. Şimdi tepkisel nokta aşıldı. Kimlikli şehirler oluşmaya başladı. Son 15 yılda beklentiler arttı. AK Parti yaptığı büyük hizmetlerde beklentileri de artırdı. Bizim şehircilik adına 2023 hedeflerimiz var bu hedeflere mutlaka ulaşacağız” diye konuştu.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatlarıEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı