Kılıçdaroğlu`na anarşizm eleştirisi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun İstanbul yürüyüşü ve Maltepe mitingiyle ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kılıçdaroğlu`nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Tehlikeli bir oyun oynamaktadır" dedi.

Kılıçdaroğlu`na anarşizm eleştirisi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal düzenlediği basın toplantısında  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun İstanbul yürüyüşü ve Maltepe mitingiyle ilgili konuştu. CHP liderinin tehlikele bir Oyun oynadığını belirten Ünal`ın açıklamalarınının  satır başları şöyle:

Kılıçdaroğlu`nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynamaktadır.Seçilmiş meşru hükümeti, gayri meşru edemez, bu millet de buna izin vermez. Sayın Kılıçdaroğlu bu milleti sokakla korkutacaksa bu millet 15 Temmuzcehennemini yaşamış ve tanklara göğsünü siper etmiş bir millettir. Meşru siyaset içerisinde, milli iradenin tecelligahının TBMM olduğunu bilerek siyaset yapmalıdır. Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının CHP`sinin bilmesi gerekir ki, sandıktan 25 milyon oyla çıkmış iradeyi yok saymak faşizmdir. Adalet sokakta aranmaz, sandığı ve seçimi yok sayan, isyan çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, topluma bir anarşizm sunmaktadır.

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ 

15 Temmuz etkinlikleri yarın itibariyle başlıyor. Cumhurbaşkanlığımız ve onun dışında tüm toplumsal kesimlerin kendi etkinlikleri var. Biz de kendi etkinliklerimizi yapıyoruz. Biz de Ak Parti olarak kendi etkinliklerimizi, anma törenlerimizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleşen etkinliklerimize katılacağız. Yarın Sabah 81 ilde valilikler, milletvekilleri kabir ziyaretlerine bulunacak. Ondan sonra da devam edecek. Cumhurbaşkanlığımız sanıyorum, ana çerçeveyi kamuoyu ile paylaştı. 

GERÇEK DARBECİLER HAPİSTEDİR VE YARGILANMAKTADIR

Güneş de balçıkla sınavmaz. 17-25 Aralık`tan sonra bu yapının terör örgütü olduğu ortaya çıkmıştır. AK Parti, 3 tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır ama siyasi ayağından bahseden Kılıçdaroğlu, CHP içerisinde hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır. FETÖ ile göstermelik mücadele edilmesin diyor, gerçek darbeciler hapistedir ve yargılanmaktadır. Yargı içerisindeki FETÖ`cüler zaten deşifre olmuştu, 15 Temmuz`da suç üstü yakalandılar. Türkiye bu süreçte, diğer ülkelerin yaptığı gibi 15 Temmuz`u yaşamasına rağmen, insan hakları anlaşmasını askıya almayı tartışmadı.

OHAL ELEŞTİRİLERİ

Biz bir şeye son derece dikkat ediyoruz. O da, bütün perdelemelere rağmen 15 yıllık AK Parti iktidarında da buna hassasiyetle özel gösterdik, geçmişte tek parti iktidarının acılarını çekmiş, siyasetle hükümet arasındaki ayrımın farkında olan insanlar olarak biz, AK Parti siyaseti ile hükümeti, Cumhurbaşkanlığını birbirinden ayırt ediyoruz. MGK`da konuşulacak ve MGK`da alınacak bir tavsiye karara bağlıdır bu. Orada, istihbarat örgütlerinin bundan sonraki ülkenin güvenliğine ilişkin briflerinin sonucunda alınacak bir karardır.

Tek bir kişinin özgürlüğünün engellenmesine izin verilmedi. İBB mitinge katılan insanların rahat bir şekilde katılmaları için gerekli hizmetleri sundu. Sivil siyasete dönük devletimizin herhangi bir şekilde engellemesi söz konusu değil.