TRT`nin yeni Genel Müdürü belli oldu

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT`nin yeni Genel Müdürü oldu.

TRT`nin yeni Genel Müdürü belli oldu

TRT Genel MüdürlüğüneTRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren atandı.

Eren`in atama kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak, Resmi Gazete`de yayımlandı.

TRT Genel Müdürlüğü için yapılan 56 başvuru arasından belirlenen 3 isimden biri olan Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın onayıyla TRT`nin 17`nci genel müdürü oldu.

``

4 yıldır TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu

Bogˆaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası I·lis¸kiler bölümünden 2004`te mezun olan Eren, çalıs¸ma hayatına kültür sanat alanında çes¸itli firmalarda görev alarak bas¸ladı ve sonrasında medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılıgˆını üstlendi.

2008`de Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV`de göreve bas¸layan Eren, ATV I·ngiltere Temsilcigˆini yapmasının ardından 2010`dan itibaren sırasıyla, ATV Avrupa`nın Genel Müdürlügˆü ve ATV`nin Genel Müdür Yardımcılıgˆı görevlerini yürüttü. Eren, buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetti.

Londra`da bulunan University of Westminster`dan medya yöneticiligˆi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, 2013 yılı Temmuz ayından bu yana Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılıgˆı görevini yürütüyordu.

İbrahim Eren, TRT`de göreve bas¸lamasıyla beraber Dirilis¸, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kus¸un Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza attı ve Türkiye`nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World`ün kurulus¸unu gerçekles¸tirdi.

Aynı zamanda televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TI·AK AS¸`nin Yönetim Kurulu Bas¸kanlıgˆı ile Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği, International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürüten Eren, evli ve üç çocuk babası.

Atama süreci

TRT Genel Müdürlüğü görevine atama süreci, RTÜK`e 17 Mayıs-26 Mayıs 2017`de yapılan aday başvuruları ile resmen başlamıştı.

RTÜK`ün 31 Mayıs`ta gerçekleştirdiği Üst Kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda başvuran adaylar arasından İbrahim Eren`in de bulunduğu en yüksek oyu alan üç adayın ismi Başbakanlığa bildirilmişti.

haber7EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıDolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı