ICSD Asbaşkanı Chen, hazırlıklardan memnun

Samsun`da düzenlenecek olan 23`üncü İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları (Deaflympics 2017) için kentte bulunan Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Asbaşkanı Kang Chen, hazırlık sürecindeki kısa zamana karşın kat edilen mesafenin şaşırtıcı derecede etkileyici olduğunu söyledi.

ICSD Asbaşkanı Chen, hazırlıklardan memnun

Samsun`a gelen ICSD Asbaşkanı Kang Chen, 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Deaflympics 2017 hazırlıklarını inceledi. 41 yaşındaki Tayvanlı yönetici, bugüne kadarki en yüksek katılımlı Deaflympics’e ev sahipliği yapacak olan Samsun’daki hazırlıkların kısa sürede ve etkileyici bir şekilde tamamlandığını söyledi. Tayvan’da 2009 yılındaki oyunlar için büyük bir çalışma yürüttüklerini belirten Chen, Samsun’da durumun daha farklı olduğundan bahsetti.

Chen şöyle dedi:
“Daha önce Tayvan 2009’da çok büyük bir çalışma yapmıştık. Gönüllüler, çevirmenler ve sporcular olarak hepimiz toplam 6 sene boyunca uğraştık. Çalıştık, hazırlandık ve açılışı 2009’da yaptık. Şu an Samsun biraz farklı. Burada her şey bir senede, çok ama çok kısa bir sürede, hızlı bir şekilde hazırlanıyor. İlk başta inanamadım. Böyle her şey bir anda, büyülü bir biçimde hazır hale geliveriyordu.” 


``Samsun`da en güzel tadı sütlaçta buldum`
Yöneticilik dışında çok iyi de bir aşçı olan Kang Chen, farklı ülkelerin farklı yemeklerini, kültürlerini denemeyi çok sevdiğini, aynı zamanda Türk mutfağının methini de çok duyduğunu belirtti. Asbaşkan Chen şöyle konuştu:
`Samsun’a geldim ve araştırdım, yemeklerini tattım. Çok farklı lezzetlerle karşılaştım. Çok değişik tatlarınız var biliyorum ama hepsini tadabilmem mümkün değil. Yiyebildiklerimi yedim. En güzel tadı sütlaçta buldum. İlk yediğimde hemen bir daha yeme isteği duydum. Hatta üç dört tane birden yedim. En büyük aşkım sütlaç oldu ondan sonra. Şu an konuşurken bile canım çekiyor ve ne yapacağımı bilmiyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyorDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da uyuşturucuya geçit yok Samsun'da uyuşturucuya geçit yokDrama Köprüsü Drama KöprüsüSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar var