Protokol, Çakır ile birlikte vatandaşla buluştu

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, olimpiyat maskotu Çakır ile birlikte şehrin farklı noktalarında vatandaşlarla buluştu.

Protokol, Çakır ile birlikte vatandaşla buluştu

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Deaflympics 2017 etkinlikleri kapsamında, maskot Çakır ile birlikte şehrin farklı noktalarında Samsunlularla buluştu. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Deaflympics 2017 Genel Koordinatörü Serkan Baltacı ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, organizasyonun resmi maskotu Çakır’la birlikte Çobanlı sahilinde vatandaşlarla biraraya geldi.


Türkiye’nin artık dünya çapında büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan ve bunu da tüm imkanlarını seferber ederek gerçekleştiren bir ülke olduğunu söyleyen Karaaslan, “Dolayısıyla böyle büyük bir uluslararası organizasyona katılımın yüksek olması da çok doğal. Özellikle de sporcular bakımından. Deaflympics’e katılacak ülkelerin sayısı hâlâ artmakta. Aynı zamanda seyirci katılımı da çok yüksek. Biz biliyoruz ki, sadece Samsun değil, sadece Karadeniz bölgesi değil, tüm Türkiye’den özellikle açılış seremonisine on binlerce, yüz binlerce insan gelecek” diye konuştu.


“BAKAN KILIÇ’IN KATKISIYLA SPOR ŞEHRİ OLDUK”
Samsun’un böylesine büyük bir organizasyona aday olabilmesinin, güçlü alt yapısı sayesinde mümkün olabildiğinin altını çizen Karaaslan, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın çok uzun yıllardır Samsun’a vermiş olduğu büyük katkıyla birlikte biz artık kendimizi bir spor şehri olarak adlandırabiliriz. Sadece fiziksel mekan anlamında söylemiyorum, çok önemli sporcuların yetiştiği bir şehir de oldu Samsun” diye konuştu.
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ayrıca işaret diliyle verdiği mesajda tüm Türkiye’ye seslenerek, “23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na biz hazırız. Samsun’a sizleri bekliyoruz. Gelin!” dedi.

MİSAFİR AĞIRLAMANIN HEYECANIYLA DOPDOLUYUZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da Deaflympics etkinlikleri kapsamında vatandaşlarla buluştu. Maskot Çakır ile birlikte Çiftlik Caddesi’nde yürüyen Yılmaz’a her yaştan vatandaşın ilgisi yoğundu. Burada bir açıklama yapan Yılmaz, “Oyunların başlayacağı 18 Temmuz’u heyecanla bekliyoruz. Hem misafir ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz, hem de şehrimizi karnaval havasındaki bu büyük etkinliğe hazırlamanın heyecanıyla dopdoluyuz” diye konuştu.
Şehrin Olimpiyat havasına büründüğünü kaydeden Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:
“İçinde bulunduğumuz coğrafyada malum birçok sorunun olduğu bir ortamda şehrimizde böyle bir organizasyonun olması çok anlamlı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla gelişmiş olan bu organizasyonun, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın hiçbir şeyden sakınmaksızın bu Olimpiyata en güzel ev sahipliğinin yapılması için katkı ve çabaları, ev sahibi Büyükşehir Belediyesi olarak da bizim onlara layık olma çabalarımız birleşince ortaya güzel bir organizasyon çıkacak inşallah.”


Öte yandan Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak da, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları maskotu Çakır`la beraber Atakum ilçe halkı ile buluştu.
96 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyla Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en büyük organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, 18 Temmuz’da yeni 19 Mayıs Stadyumu’ndaki açılış seremonisiyle başlayacak. Oyunların kapanış seremonisi 30 Temmuz’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenecek.



EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette