Samsun`da Rahvan At Yarışları

- Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun düzenlediği Rahvan At Yarışları, Samsun`un Çarşamba ilçesinde yapıldı

Samsun`da Rahvan At Yarışları

Çarşamba Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen yarışlarda, 5 ilden 6 farklı kategoride 71 at mücadele etti.

Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı`nda 3`lü tay kategorisinde 6, 4`lü tay kategorisinde 4, küçük orta kategorisinde 20, büyük orta kategorisinde 25, başaltı kategorisinde 9, baş kategorisinde ise 7 at kıyasıya yarıştı.

Yarışmaları takıp eden Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çarşamba ilçesinde 14 yıl aradan sonra Rahvan At Yarışları organize etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çarşamba ilçesinin Rahvan`ın merkezi olduğunu aktaran Genç, `Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Girişimde bulundu, bu sahaları yaptı. Bu vesileyle bu yarışları yönetim kurulu olarak buraya verdik. Çarşamba Rahvan`ın ata yurdu. Vatandaşımızın katılımı çok güzel.` dedi.

Yarışların Çarşamba`da geleneksel hale gelmesini istediklerini vurgulayan Genç, `Federasyon olarak bizim 8 farklı dalımız bulunuyor. Diğer dallarda da atlı okçuluk, atlı kızak, geleneksel kızak, cirit, güreşler var. O branşlarda da burada yarışmalar düzenleyebiliriz.` ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise organizasyon için federasyona teşekkür ederek, başka spor dallarında da etkinlik yapacaklarını kaydetti.

Yarışmanın sonunda kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri ve kupaları verildi.

Yarışları, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney ve çok sayıda vatandaş izledi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette