Milli güreşçinin hedefi, olimpiyat şampiyonu olmak

 SAMSUN’da düzenlenecek olan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan 40 yaşındaki milli güreşçi İlhan Çıtak’ın hedefi, kariyerini beşinci kez Olimpiyat şampiyonu olarak noktalamak.

Milli güreşçinin hedefi, olimpiyat şampiyonu olmak

SAMSUN’da düzenlenecek olan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan 40 yaşındaki milli güreşçi İlhan Çıtak’ın hedefi, kariyerini beşinci kez Olimpiyat şampiyonu olarak noktalamak.
Samsun’da 18-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan ilhan Çıtak, 17 yıldır İşitme Engelliler Güreş Milli Takımı’nda serbest stil ve grekoromende mücadele ediyor. 10 yaşında güreşe başlayıp genç milli takım’a yükselen ve geçirdiği ateşlik hastalıklar sonrası 15 yaşında ağır işitme kaybı yaşayan Çıtak, ilk kez 2001’de Roma’da Deaflympics tecrübesi yaşayan ve altın madalya kazandı. Çıtak, bu alışkanlığını Melbourne 2005, Taipei 2009 ve Sofya 2013’te de sürdürdü. Samsun’da yapılacak olan Deaflympics 2017’nin kendisi için çok önemli olduğunu belirten milli güreşçi, “Artık jübile yapmayı düşünüyorum. Samsun’daki hedefim beşinci Olimpiyat altın madalyamı vatanıma kazandırarak, kariyerim zirvede noktalamak. Şu an çalıştığım okulda 20 güreşçi öğrencim var. Bıraktıktan sonra da tecrübelerimizi çocukları yetiştirerek, işitme engelli sporcularımıza hizmet için kullanacağız” dedi.
Türkiye’ye Deaflympics tarihinde en fazla altın madalya getiren isim olan İlhan Çıtak, Samsun 2017’de serbest stilde 97 kiloda, grekoromende ise 98 kiloda mindere çıkacak.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı