Vali Kaymak: “Yeni Stat Samsun`a Çok Yakışacak”

Samsun Valisi Osman Kaymak, yeni Samsun stadının büyüleyici olduğunu söyledi. 

Vali Kaymak: “Yeni Stat Samsun`a Çok Yakışacak”

Samsun Valisi Osman Kaymak yaklaşan olimpiyatlar öncesi spor tesislerinde ve Tekkeköy köprülü kavşağında incelemelerde bulundu

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve beraberindeki bürokratlarla olimpiyatlarda kullanılacak spor tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Yapımı tamamlanan ve bu sezon Samsunspor ’un kullanımına sunulan yeni 19 Mayıs Stadı’na hayran kalan Vali Kaymak, koltukları, tribünleri ve saha içini tek tek inceledi. Vali Kaymak, “ Muhteşem bir tesis. 2013 yılında başlanmış ve Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin katkılarıyla tamamlanmış. İnşallah bu statta Samsunspor’umuzu süper ligde görürüz” dedi.

Vali Osman Kaymak 19 Mayıs Stadı’ndan sonra yapımında son aşamaya gelinen Tekkeköy köprülü kavşağını inceledi. Burada Karayolları Bölge Müdüründen bilgiler alan Vali Kaymak, daha sonra olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak olan tesisleri gezdi burada antrenman yapan sporcularla da bol bol sohbet edip başarı diledi.