Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Selalara

Diyanet İşleri Başkanlığı`nca, FETÖ`nün darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz`da, yurt genelinde camilerden selâ sesleri yükselecek.

Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Selalara

Diyanet İşleri Başkanlığı`nca, Fetullahçı vatan hainlerinin darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz`da, Türkiye genelinde `Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Selalara` şiarıyla programlar düzenlenecek. Bu kapsamda, 90 bin camide gece saat 00.13`te selalar okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık kalacak.

A Haber canlı yayınına katılan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünün yaklaştığına işaret ederek, çalışmalarının 11 Temmuz-21 Temmuz tarihleri arasını kapsayacağını söyledi.

Programların; 11 Temmuz`da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Fatih Camii`nde mevlid okutularak başlatılacağını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, hafta içinde şehitler için okunan 100 bin hatimin de dualanacağını söyledi. Yılmaz ayrıca, hafta içindeki Cuma gününde Cuma vaazlarının iptal edilerek Kur`an tilâveti yapılacağını ifade etti.