Kılıçdaroğlu uyardı; "Yalnız yürüyeceğim, beni beklemeyin"

"Dragos`tan miting alanına yalnız yürüyeceğim"

Kılıçdaroğlu uyardı; "Yalnız yürüyeceğim, beni beklemeyin"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü`nün 24. gününe başlarken açıklama yaptı. Saat 09.00`da kameralar karşısına geçen Kılıçdaroğlu, `Bugün 24`üncü günümüz.  Rahat yürüdük en azından kendi açımdan söylüyorum. Ve 24`üncü güne başlayan noktaya geldik. Bu süre içinde 4 mevsimi yaşadık aslında ve Türkiye`nin ne kadar güzel olduğunun farkına bir kez daha vardık` dedi.

Kılıçdaroğlu,  `Yolda çok sayıda ilgi gösteren vatandaşım vardı. Onlara teşekkür ediyorum. Bizi protesto eden vatandaşlarım vardı. Onlara da teşekkür ediyorum. Demokrasinin güzelliğini birlikte yaşamalıyız.  Yan yana olan, biri protesto ederken biri alkışlayan vatandaşımız arkadaş aslında. Siyasetin de bu kültüre ulaşması beni rahat kılar` diye konuştu.

`Güvenlik görevlilerimize yürekten teşekkür ediyorum` diyen Kemal Kılıçdaroğlu, `Bir siyasal iktidarın değil de halkın polisi halkın jandarması olunca halkla aralarında hiçbir sorun yok. Biz barışçıl bir yürüyüş yaptık onlar bizim güvenliğimizi sağladılar` şeklinde konuştu.

`Atatürk posteri dışında hiçbirşey istemiyoruz`

Maltepe Miting alanında yarın düzenlenecek miting hakkında da bilgi veren Kemal Kılıçdaroğlu, `Dragos`tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. Ben de gidip genel başkan ile yürüyeceğim diyen vatandaşlarıma uyarı yapacağım. Beni Dragos`ta beklemeyin. Eğer ilgi gösterirseniz miting alanına gelin. Ben yürüyüşle miting alınana geleceğim` dedi.

`Miting alanında bayrak dışında, adalet pankartı dışında ve Atatürk posteri dışında hiçbirşey istemiyoruz` diyen Kılıçdaroğlu, `Altı oklu bayrak da istemiyoruz. Hep birlikte adalet istiyoruz. Hiç kimsenin başka bir pankart getirmesini, başka bir bayrak açmasını doğru bulmuyoruz. Bunu yapanları da provokatör olarak değerlendiriyoruz` diye konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıYola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıÜnlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Giresun'da hayranları ile bir araya geldi Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Giresun'da hayranları ile bir araya geldi