Türk gemisi Katar`a malzeme indiriyor

İzmir`den Katar`a gönderilen gıda gemisinin yükü indirilmeye başlandı.

Türk gemisi Katar`a malzeme indiriyor

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn`in ambargo uyguladığı Katar`a İzmir`den gönderilen yaklaşık 4 bin ton gıdamalzemesi taşıyan geminin yükü indirilmeye başlandı.

Ürünleri taşıyan QT Lojistik şirketinin Genel Müdürü İpek Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir`den gönderilen geminin Katar`a pazar günü ulaştığını, bugün yükünün indirilmeye başlandığını ve yarına kadar bitmesinin planlandığını belirtti.

Aşırı sıcaklar nedeniyle yük indirme işleminde gecikme yaşandığını ifade eden Demirci, gemide, süt, yumurta, meyve ve sebze gibi çeşitli gıda maddelerinin bulunduğunu kaydetti.

BİR GEMİ DAHA GÖNDERİLECEK

Önümüzdeki dönemlerde Türkiye`den Doha`ya bir gemi daha gönderileceğini aktaran Demirci, bu gemideki ürünlerin daha çeşitli olacağını dile getirdi.

Demirci, son dönemlerde Katar ve Türkiye arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştiğini, Türkiye`nin Katar`a desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Türkiye`den Katar`a deniz yoluyla gönderilen ilk gıda gemisi, 22 Haziran`da İzmir`in Aliağa ilçesinde bulunan limandan yola çıkmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıTalasgücü Belediyespor'dan kaleye takviye Talasgücü Belediyespor'dan kaleye takviyeBORTAM Seri üretime başlad BORTAM Seri üretime başladŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıKayserispor'da Bayram Bektaş dönemi Kayserispor'da Bayram Bektaş dönemiSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralı7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracat 7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracatSedat Kılınç, faiz oranlarının 0.87'ye çıkarılmasını değerlendirdi Sedat Kılınç, faiz oranlarının 0.87'ye çıkarılmasını değerlendirdiDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık