Bakan Kılıç`tan Osman Genç`e tarihi ayar 

Bakan Kılıç`tan Osman Genç`e tarihi ayar 

Bakan Kılıç`ın, `Elinde bilgisi, belgesi olan kim varsa cumhuriyet savcılarımız sizleri beklemektedir. Öyle elimde bir şeyler var ama bunları sorarlarsa söylerim, kusura bakmayın bu milletin mücadelesine destek vermek değildir. Biz elimizdeki her türlü bilgi ve belgeyi savcılarımızla paylaşıyoruz` sözleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç`i akıllara getirdi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da Mavi Bayrak kazanan plajlara törenle bayrak asılması töreninde konuştu. 

FETÖ ile yapılan mücadeleyi anlatan Bakan Kılıç, `Öyle elimde bir şeyler var ama bunları sorarlarsa söylerim` yönünde açıklama yapanlara yüklendi. 

Bakan Kılıç`ın açıklamaları akıllaraCanik Belediye Başkanı Osman Genç`i getirdi.

OSMAN GENÇ NE DEMİŞTİ?

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrası gazetelere yaptığı açıklamada, `Bilgi ihtiyacı olursa biz bu bilgileri aktarmaya hazırız. Raporlarımızı hazırladık ve ilgili kurumlara bu bilgileri ileteceğiz. Bende isimler var isteyene bu bilgileri vereceğim” demişti. 

O günden sonra bu konuda açıklama yapmayan Genç`in, konu ile ilgili bilgi verip vermediği bilinmiyor.

BAKAN SERT KONUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadelenin son hızıyla devam ettiğini belirterek şunları söyledi: `Elinde bilgisi, belgesi olan kim varsa cumhuriyet savcılarımız sizleri beklemektedir. Öyle elimde bir şeyler var ama bunları sorarlarsa söylerim, kusura bakmayın bu milletin mücadelesine destek vermek değildir. Biz elimizdeki her türlü bilgi ve belgeyi savcılarımızla paylaşıyoruz. Bu mücadele, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında en son kişi ayıklanıncaya kadar devam edecektir.

Bakan Kılıç`ın bu açıklamasından sonra Başkan Genç`in ne açıklama yapacağını bekleyip göreceğiz.

Samsunsonhaber.com