Hamburg`da güvenlik depremi

Dünya liderlerinin G20 Zirvesi için bir araya geldiği Hamburg`da büyük bir güvenlik zafiyeti açığa çıktı. Zirveyi protesto eden göstericilerin şiddeti arttı. Çıkan kargaşalara karşı Alman polisi sert müdahalelerde bulundu.

Hamburg`da güvenlik depremi

Dünyanın en önemli 19 ekonomisini ve AB`yi bir araya getiren G-20 Zirvesi Almanya`nın Hamburg kentinde başladı.

Zirve öncesinde yaşanan karışıklıklar, bugün etkisini kent genelinde artırdı. Hamburg`da çevreciler ve aşırı sağcılar, sokaklarda protestolar düzenliyor.

Arbede çıktı

Çok sayıda eylemci dün geceden beri eylemlerini sürdürüyor. Yol kenarındaki çok sayıda araç yakıldı, yollarda barikatlar kuruyor.

Alman polisi destek birimler çağırdı

Yetkililer Hamburg`da güvenlik riskinin büyüdüğü yönünde uyarılarda bulunuyor. Dünya liderlerini ve kalabalık heyetleri ağırlayan kentte yaşananlar dikkati çekiyor.

Alman polisi, diğer eyaletlerden bölgeye destek birimleri çağırdı. Zirve günü yapılan güvenlik planlarının yetersiz kaldığı gözler önüne serildi.

Polis, kontrolü kaybetme riskine karşı göstericilere sert müdahalelerde bulunuyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSakin, özgür ve mavi: Yakakent Sakin, özgür ve mavi: Yakakent