"Acımız büyük ama mükafatı da büyük"

Karaaslan, Kilis`te sivil askeri araçla kamyonun çarpışması sonucu şehit düşen Piyade Astsubay Şevket Alnıdelik`in Samsun`daki ailesini ziyaret etti.

"Acımız büyük ama mükafatı da büyük"

 Karaaslan, 28 Haziran`daki kazada şehit olan Şevket Anlıbelik`in Havza ilçesi Doğançayır Mahallesi`ndeki ikamet eden babası Akif, annesi Aysel ve astsubay kardeşi Cengiz Alnıdelik`e taziye ziyaretinde bulundu.

`Acımız büyük ama mükafatı da büyük`

Cenazeye katılamadığı için üzüntüsünü dile getiren Karaaslan, `Allah böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlerden razı olsun. İnşallah mekanı cennet olur. Acımız büyük ama mükafatı da büyük. Allah sizleri cennetinde buluşturur inşallah.` ifadelerini kullandı.

`Allah bir daha böyle açılar yaşatmasın`

Şehitler sayesinde ülkede yaşamaya devam edebildiklerini vurgulayan Karaaslan, `Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın selamları ile taziye dileklerini getirdim. Samsun bir ay içinde 8 şehit verdi. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.` dedi.

`Yalnız olsaydık bizim için çok zor olurdu`

Şehit babası Akif Anlıdelik de ilk günden bu yana devletin her kurumunu yanlarında bulduklarını vurgulayarak, `Kaymakamlığımız, belediyemiz, askerimiz hep yanımızdaydı. Yalnız olsaydık bizim için çok zor olurdu. Bizim için büyük bir mutluluk, oğlum vatan için şehit düştü. Sizlere ve her zaman bizlerle birlikte olan başta Kaymakamımız ve herkese teşekkür ediyorum.` diye konuştu.

Ziyaretin ardından baba Anlıdelik`e Kur`an-ı Kerim ve Türk bayrağı veren Karaaslan, daha sonra şehidin kabrine giderek dua etti.

Ziyarete Kaymakam Vekili Cengiz Nayman, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu ve AK Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir de katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaSamsun'da kaza Samsun'da kazaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!