Kılıçdaroğlu İstanbul`da girdi

Adalet yürüyüşünün 23`üncü gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kortej saat 11:00 itibariyle İstanbul il sınırına girdi.

Kılıçdaroğlu İstanbul`da girdi

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, 23`üncü üçüncü gününde İstanbul il sınırına girdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca bugün Gandhi`nin 600 bin adım rekorunu da kırdı.

Kılıçdaroğlu bugün yürüyüşe başlamadan önce yine her zamanki gibi kısa bir basın açıklaması yapıp Avrupa Parlamentosu`na seslenmişti.

Avrupa Parlamentosu`nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, `Buradan Avrupa Parlamentosu`na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye`de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50`den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye`ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye`ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır` şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu