Samsun`daki DEAŞ davasında karar

Irak uyruklu 2 sanık beraat etti

Samsun`daki DEAŞ davasında karar

Samsun`da, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan Irak uyruklu 2 sanık beraat etti.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki duruşmaya `Silahlı terör örgütüne üye oldukları` iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ammar Salih Alayan Alayan ve Nihad Hamid Hasan Alrawe katıldı.

Alayan duruşmadaki ifadesinde, Irak`ta yaşadığı dönemde Selahaddin kentinde elektrik mühendisi olarak görev yaptığını söyledi.

DEAŞ Selahaddin`e geldiğinde kaçmak zorunda kaldıklarını belirten Alayan, `Türkiye`ye 2,5 yıl önce geldim. Burada beni herhangi bir DEAŞ üyesi aramadı. `DEAŞ`a katıl` diye bir teklif de almadım. Suçlamaları kabul etmiyorum.` dedi.

Alrawe ise DEAŞ üyesi olmadıklarını öne sürerek, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların beraatına karar verdi.

Sanıklar, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 22 Mart`ta İlkadım ilçesinde, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Samsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor