Filede genç ve tecrübe bir arada

Samsun`da 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 23`üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics 2017) Avrupa ve Dünya Şampiyonu Türkiye Voleybol Erkek Milli Takımı’nın 2 oyuncusu 16 yaşındaki Furkan Genç ve 33 yaşındaki Emrullah Palaz, "Altın madalyaya yakınız" dedi.

Filede genç ve tecrübe bir arada

 İlk olimpiyat tecrübesini 2009’da Tayvan’da yaşadığını belirten Emrullah Palaz, şöyle konuştu:

`Voleybol benim için büyük bir aşk demek. Türk milli takımında çok iyi smaçörler, defans oyuncuları ve hucümcular var. Hepsi ayrı ayrı yetenekli. Ben başarılı bir takımda yer aldığım için gururluyum. Artık yerimi Furkan gibi başarılı sporculara bırakmak istiyorum. Furkan gerçekten çok azimli ve çalışkan. Ona örnek olmaya çalışıyorum. Zaten otelde de aynı odada kalıyoruz. Olimpiyatlarda inşallah kendi evimizde şampiyon olacağız.”


“TAKIMA GİRDİĞİMDE ONU ÖRNEK ALDIM”
Voleybolla 2012 yılında tanıştığını söyleyen Furkan Genç ise şöyle dedi:
“2013 yılında milli takıma alındım. Ekipte pasör olarak görev alıyorum. Bana her konuda yardımcı oluyorlar. Emrullah ağabeyle birlikte takımda ikimiz de pasör olarak görev alıyoruz. Dolayısıyla paylaşacak çok şeyimiz oluyor. Ondan yeni bir şey öğrendiğim zaman kendime katıyor, onu daha da yükseltiyorum. Onunla aynı takımda oynamak gurur verici. Emrullah ağabeyden öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum. Onun gibi tecrübeli isimlerle bir arada olmak gurur verici.”EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıHatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölü Hatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölüAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıMalatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralı Malatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeKayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralı Kayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralıAlkollü gençler kaza yaptı lüks otomobil alev alev yandı Alkollü gençler kaza yaptı lüks otomobil alev alev yandıDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)