Vali Kaymak, ülke genelindeki hedefi açıkladı

Vali Kaymak: “Samsun ilk 5’e giren ve üst sıralara sıçrayan bir il olacak”

Vali Kaymak, ülke genelindeki hedefi açıkladı

Vali Kaymak, hedeflerinin Samsun için ilk 5 olduğunu vurguladı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, “Samsun Türkiye’de ilk 15’e giren bir il iken, şimdi İstanbul’un, Ankara’nın ve Antalya’nın yapmış olduğu organizasyonları yaparak ilk 5’e giren ve üst sıralara sıçrayan bir il olacak” dedi. 

18-30 Temmuz 2017 tarihinde 96 ülkenin katılımıyla 21 branşta Samsun’da gerçekleşecek olan 23. Yaz Deaflympics Oyunları bilgilendirme toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇAKIR`DAN TÜRKİYE FORMASI

Vali Osman Kaymak toplantı öncesi 23. Yaz Deaflympics Oyunları maskotu olan Çakır ile buluştu. Çakır, Valimiz Sayın Osman Kaymak’a Türkiye Forması takdim etti.
Toplantıda İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın tanıtımıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

HEDEF İLK 5

Vali Osman Kaymak sunum sonrası yaptığı konuşmasında, “Öncelikle 2017 yılında 96 ülkenin katılımıyla 21 branşta Samsun’da gerçekleşecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları bilgilendirme toplantısına hoş geldiniz. İnşallah el birliği ile yüzümüzün akıyla bu organizasyonu tamamlayacağız.Samsun Türkiye’de ilk 15’e giren bir il iken, şimdi İstanbul’un, Ankara’nın ve Antalya’nın yapmış olduğu organizasyonları yaparak ilk 5’e giren ve üst sıralara sıçrayan bir il olacak. Bunu da hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

“Olimpiyat ruhu ülkemizin ve ilimizin engin misafirperverliği ile bütünleşecek”
Vali Kaymak konuşmasının devamında şunları söyledi: “23. İşitme Engelliler Olimpiyatları sadece 12 gün izleyeceğimiz ve Samsun’un da ev sahipliği yapacağı spor müsabakaları değildir. Olimpiyatlara haritada bile ilimizin yerini bilmeyen binlerce insan gelecek. Bunların her biri bizim için birer gönüllü turizm elçileri olacaklar. Spor müsabakalarını 6 kıtadan onlarca ülkede milyonlarca insan izleyecek. Bu parayla yapılamayacak kadar büyük bir tanıtımdır. Bu nedenle olimpiyat ruhunu ülkemizin ve ilimizin engin misafirperverliği ile bütünleştirerek bu büyük organizasyondan alnımızın akıyla çıkacağımız inancındayım.”

Toplantıya ayrıca, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu ve ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor'a Tercüman Transferi Samsunspor'a Tercüman TransferiSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Samsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanSamsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdi Samsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdiSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıKaradeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldı Karadeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldıSamsun'da TIR yangını Samsun'da TIR yangınıSamsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza Samsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza