Ankara`da Vezirköprü sergisi

Samsun`un Vezirköprü ilçesinin Ankara`daki fotoğraf sergisine Vezirköprülüler yoğun ilgi gösterdi.

Ankara`da Vezirköprü sergisi

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Metro İstasyonu Sanat Galerisinde açılan fotoğraf sergisinde fotoğraf sanatçıları tarafından 4 ay önce ilçede çekilen 56 adet fotoğraf yer aldı. Dokusu ve doğallığı bozulmamış fotoğraflardan oluşan serginin açılış konuşmasında sergi hakkında bilgi veren Ankara Vezirköprülüler Platformu Başkan Yardımcısı Yunus Kuzu, Vezirköprülü Ozan Aşık Rasim Genç`in Vezirköprü şiirini okudu. Vezirköprü fotoğraflarının Ankaralılarla paylaşıldığı sergide bir konuşma yapan Ankara Vezirköprülüler Platformu Başkanı Murat Gülşen tarihi, doğal güzelliği, kültürü ve güler yüzlü insanı ile amacın vezirler diyarı Vezirköprü`yü her yönü ile tanıtarak turizme kazandırmak olduğunu söyledi.`Vezirköprü fotoğraflara sığmaz`
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in ardından konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Vezirköprü`nün güzelliklerinin fotoğraflara sığmayacağını vurguladı. Kurt, “Vezirköprü`de yapaylık yok, samimiyet var. Vezirköprü tarihi, kültürü ve doğal dokusuyla samimiyeti anlatır. Bu güzellikleri yaşamak için gitmek gerekir” dedi. 


Vezirköprü`den çok sayıda vatandaşın katıldığı sergide Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy, Başbakanlık Genel Müdür Yardımcısı Bekir Keleş de hazır bulundu. Protokole Vezirköprüspor forması dağıtılarak fotoğrafçılara teşekkür belgeleri verildi. Serginin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra sergi gezilerek yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. 
Serginin bir hafta açık kalacağı belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaSamsun'da kaza Samsun'da kazaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!