"Amerikalı p.çlere bir hediye"

İlk başarılı uzun menzilli kıtalar arası füze denemesini gerçekleştiren Kuzey Kore, denemeye tepki gösteren ABD ve müttefiklerine meydan okudu. Kim Jong-Un ABD`nin 4 Temmuz tarihinde kutladığı Bağımsızlık Günü`nden söz ederek, füze denemesinin `Amerikalı p.çlere` bir hediye olduğu ifadesini kullandı.

"Amerikalı p.çlere bir hediye"

Kuzey Kore devlet televizyonu KRT`de yayınlanan haberde, Devlet Başkanı Kim Jong-un`un, füze denemesini izlerken çekildiği iddia edilen görüntüler ile Kuzey Kore liderinin ülkenin nükleer silahlardan hiçbir zaman vazgeçmeyeceği ve Washington`a nükleer ve füze denemelerinden oluşan yeni `hediye paketleri` göndermeye devam edeceğine dair mesajlarına yer verildi.

`Önce

The Guardian`ın haberine göre Jong-un, ABD`nin 4 Temmuz tarihinde kutladığı Bağımsızlık Günü`nden söz ederek, füze denemesinin `Amerikalı p.çlere` bir hediye olduğu ifadesini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıHatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölü Hatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölüCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriMalatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralı Malatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralıSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeKayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralı Kayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralıDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)Muharrem İnce açıklama yapıyor! Yeni parti mi kuracak? Muharrem İnce açıklama yapıyor! Yeni parti mi kuracak?