"Povokasyonlara karşı temkinliyiz"

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Kemal Kılıçdaroğlu`nun adalet yürüyüşünün provoke edilmeye çalışıldığını ama hiç bir katılımcının bu oyuna gelmediğini iddia etti.

"Povokasyonlara karşı temkinliyiz"

 Bizzat katıldıkları parkurda da CHP Samsun İl Örgütü olarak bir takım kışkırtmalara maruz kaldıklarını belirtilen Akcagöz, ` Her türlü saldırıya rağmen, adalet yürüyüşü tüm azametiyle devam ediyor. Sayın Genel Başkan`ın düştüğü adalet yolu, ülkede adalet sağlanana kadar, adil bir ülke olana kadar sürüp devam edecektir. Bize karşı kötü söz kullananlara karşı, `hak, hukuk, adalet` diye haykırdık. Elimizdeki tek silah, adalet talebimizdir. Türkiye ve dünya kamuoyu biliyor ki, haklıyız. Bu eylemin ve alınan tavrın, etkisizleştirilmeye çalışıldığını görüyoruz ama bunu yadırgadığımız yok. Çünkü, kendilerinden beklenileni yapıyorlar. Daha batacakları bir yer kalmadı. Zayıflıklarını, adalet isteyenlere karşı saldırarak örtmeye, kapatmaya çalışıyorlar.` dedi.
Adalet yürüyüşüne karşı başından beri bizzat hükümet kanadının olumsuz tutum içinde bulunduğunu dile getiren Tufan Akcagöz, ` Demedikleri kalmadı. İlk günden beri her türlü fedakarlıkla adalet için yürüyen insanlara, terörist bile dediler. Bu, onların genel tavrı. Bir siyasinin, kendi halkına terörist yakıştırması yapmasından daha acı bir tablo olabilir mi? Ama bu üslubu sürdürmeye devam ediyorlar. Neymiş, bu yürüyüşü FETÖ istemiş. Biz, FETÖ`yü de, ÇETÖ`yü de bilmeyiz. Ama FETÖ ile kim yıllar yılı koyun koyuna iş pişirmiş, bunu iyi biliriz. Kendi suç ve günahlarını bastırmak istiyorlar ama nafile. Tüm bu gelişmeler, adalet yürüyüşünün ne de haklı olduğunu ortaya koyuyor. Şimdi, herkes lütfen kendi kendine sorsun. Ülkede herşey gerçekten iyi mi, her şey yolunda gidiyor mu? Aksini iddia edenlere lütfen hatırlatın. Samsun`da 45 gün içinde 8 şehidimiz vardı ve ülkenin her yerinde şehitlerimiz oldu. Biz, şehitlerimiz için de yürüdük, gazilerimiz için de yürüdük. Adalet, tek bir kişiye ya da tek bir zümreye ait bir kavram olmadığı gibi, herkes için ekmek kadar, su kadar aziz bir kavramdır. Bu nedenle, hiç bir tahrike kapılmadan, başladığımız noktada hangi duygu içindeysek, aynı temiz duygularla yürüyoruz. Bu yürüyüşün, artık sonuna yaklaşılıyor. 9 Temmuz günü Maltepe`de büyük bir miting gerçekleştireceğiz. Bu mitinge, adalet talebimizi haklı gören herkes davetlidir. Biz de CHP Samsun Örgütü olarak, 8 Temmuz akşamı araçlarımızla yola çıkacağız ve Maltepe mitingine destek vereceğiz. Samsun da, bu coşkuya ortak olacak. ` diye konuştu.